Apel Prezydium OZ w sprawie podejmowania działań w obronie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych

1803.2016

Apel

Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Gdańsku

obradującego w dniu 18 marca 2016 r.

w sprawie podejmowania działań w obronie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 13 grudnia 2013 roku.

 

Członkowie Prezydium Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Gdańsku wraz z Przewodniczącym Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD, wybrani w wyborach i wykonujący społecznie swoje obowiązki, reprezentując 226 ROD funkcjonujących w naszym Okręgu zwracają się do wszystkich członków PZD i statutowych organów o podejmowanie działań zmierzających do obrony naszej nowej ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych uchwalonej w dniu 13 grudnia 2013 roku.

Bardzo wielu z nas składało podpisy swego poparcia pod obywatelskim projektem ustawy o ROD i dlatego dzisiaj naszym obowiązkiem jest obrona zapisów tej ustawy.

Zwracamy się z apelem do wszystkich członków PZD, dla których ogrody działkowe spełniają ważne funkcje socjalne, społeczne, ochrony środowiska i zdrowotne o zdecydowane przeciwstawienie się próbom podważania nowej ustawy w świetle chociażby ostatniego wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich.

Występujmy masowo do:

  • Rzecznika Praw Obywatelskich o wycofanie swojego wniosku,
  • przedstawicieli władzy publicznej wyrażając wyraziście swoje poglądy w obronie naszej ustawy.

W tym działaniu nie powinno zabraknąć nikogo, komu leży na sercu dobro działkowców, naszych ogrodów i naszego Związku.

Nasza siła i skuteczność tkwi w jedności organizacyjnej i dlatego musimy być razem.

Tylko silna, dobrze funkcjonująca organizacja społeczna jest w stanie skutecznie bronić interesów nas działkowców, bronić naszych praw gwarantowanych tą ustawą.

Jesteśmy za obowiązującymi rozwiązaniami dotyczącymi funkcjonowania ogrodów oraz zdecydowanie występujemy w obronie dobrej dla prawdziwych działkowców Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Mamy dobrą ustawę na miarę dzisiejszych czasów i będziemy jej bronić dozwolonymi prawem sposobami. Jest nas dużo. Wygramy z tymi, którzy chcą zniszczyć nasze ogrody, a tereny zamienić na place budów. Będziemy dalej pracować i działać dla umocnienia Związku i ogrodów działkowych, dla dobra wszystkich działkowców i ich rodzin.

Niniejszy Apel przesyłamy również do:

  • Prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego
  • Przewodniczącej Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD Marii Fojt.
Społecznie wykonujący mandat wobec członków i Związku Prezes OZ PZD                      Czesław Smoczyński Wiceprezes OZ PZD             Stanisław Kasperek Sekretarz OZ PZD                 Józef Pisarski Skarbnik OZ PZD                  Ryszard Gurtiakow Członkowie Prezydium OZ: Leonarda Bachar-Kowalska Jan Kowalski Leonard Niewiński Wojciech Pera      Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD Bogusław Dąbrowski