Nowy numer "Działkowca"

1803.2016

W kwietniu wiosna zaczyna się już na dobre. Na działkach jest kolorowo i coraz cieplej. Najwyższa pora aby zabrać się do intensywnych, wiosennych prac i przywrócić blask rabatom, kwietnikom i innym zielonym zakątkom. Zadań jest bardzo wiele, cięcie, sadzenie, siewy, pielenie… W sam czas pojawił się już najnowszy, kwietniowy numer „działkowca” – najlepsze źródło aktualnych porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki!

● Chcecie poznać najpiękniejsze działki? Kontynuujemy publikacje nagrodzonych zgłoszeń z zeszłorocznego konkursu „Moja Działka”. Warto przyjrzeć się bliżej prezentowanej działce – zaaranżowanej niczym barokowy parter ogrodowy!

Kwiecień to znakomita pora na sadzenie drzew i krzewów ozdobnych i owocowych. Temu ważnemu tematowi poświęcamy cały blok tematyczny! Oprócz samej techniki i rozstawów sadzenia, doradzamy również jak wybrać dobrej jakości materiał oraz jakimi kryteriami się kierować, aby wybrane gatunki i odmiany  dobrze spełniły swoją rolę i były źródłem satysfakcji a nie rozczarowań!

Róże, mają opinię kapryśnych i wymagających. Mało kto jednak wie, że można wybrać odmiany odporniejsze i łatwiejsze w uprawie, które nie będą sprawiać więcej problemów niż inne powszechnie uprawiane krzewy!

● Często potrzebujemy stworzyć zaciszny zakątek albo osłonić niechciany widok. W tym celu polecamy szybko rosnące krzewy, dzięki którym nasz cel osiągniemy w krótkim czasie!

Wybór roślin na działki powinien uwzględniać również panujące tam warunki. Warto więc poznać, które rośliny odpowiednie są na miejsca suche, wilgotne, słoneczne, ocienione, a także na gleby wapienne i zasadowe.

● Planując modernizację działki nie rezygnujmy z upraw sadowniczych! Owoce z własnego ogródka to obecnie wręcz europejska moda! Aby przekonać tych wciąż wątpiących, podajemy i opisujemy 10 powodów, dla których warto sadzić i uprawiać gatunki owocowe!

● Czy wiecie, że dobry wzrok, to skarb, którego musimy strzec przez całe życie? Koniecznie musicie wiedzieć czego unikać i co jeść, aby dobrze dbać o oczy! Polecamy też zioła poprawiające kondycję wzroku!

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli jak przewidzieć szkodniki.

● Doradzamy jak nie dać się nabrać przy wyborze mieszanek trawnikowych.

● Polecamy najlepsze odmiany ogórków.

● Odwiedzamy z reportażem ROD „Bemowo II” w Warszawie.

● Robimy (krok po kroku) skrzynię uprawową!

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „Działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!