Nowy "Mój Ogródek" już dostępny

2004.2016

Maj to czas kiedy możemy nie wychodzić z działki, bo wszystko chcemy zrobić już, natychmiast. Z „Moim Ogródkiem” rozsądnie rozplanujesz pracę i zajdziesz jeszcze czas dla siebie!

W bieżącym numerze podpowiemy – co w tym czasie należy zrobić przy roślinach ozdobnych, a co w sadzie i warzywniku. Przedstawimy zalety cięcia drzew owocowych w czasie kwitnienia. Doradzimy również jak chronić nasze rośliny przed chorobami i szkodnikami, oraz jak poznać, że rośliny są przenawożone. Podpowiemy także jak korzystać z Internetowego Systemu Sygnalizacji Agrofagów – szybkiej sygnalizacji występowania szkodników i chorób roślin.

Zainspirujemy do stworzenia rabat z udziałem traw ozdobnych, a nasz prawnik wytłumaczy jak uzyskać zezwolenie na wycinkę drzewa zgodną z ustawą.

Polecamy również:

Lilie – Te ogrodowe arystokratki i z całą pewnością zasługują na to miano! Sprawdź, jakie gatunki są najpiękniejsze i które pasują na Twoja działkę!

Lilaki sułtana Sulejmana – Chcesz wiedzieć jakie rośliny zdobiły m.in. ogrody w czasach Wielkiego Stulecia? Tylko u nas lilaki – bzy, sułtana, które dzięki niemu trafiły do Europy.

Na zwapnowaną glebę – Miejsca na działce po budowie lub po remoncie, oraz rabaty o glebie wapiennej wymagają odpowiedniego doboru roślin. Z nami dopasujesz gatunki, które będą się na takiej glebie dobrze czuły i pięknie prezentowały.

Co siedzi w „E” – Soczyste różowe wędliny, zielone makarony, niebieskie lody… czy aby kolorowe znaczy zdrowe? Objaśnimy szkodliwe i nieszkodliwe dodatki z kodem litery E!

Ukwiecić balkon – Masz balkon? Jeśli tak, to koniecznie skorzystaj z naszych propozycji! Znajdziesz tu pomysły na efektowną kompozycję na każdej wystawie słonecznej!

W majowym „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!