Majowy "Działkowiec" - zachęcamy do czytania

2104.2016

W maju ogrody całkowicie zmieniają swoje oblicze, na morzu soczystej zieleni pojawiają się licznie bajecznie kolorowe kwiaty. To przecież najbardziej ukwiecony miesiąc w roku! Podziwiajmy zatem piękno przyrody, nie zapominajmy jednak o roślinach, które wymagają w tym czasie wyjątkowo intensywnej pielęgnacji. A w wiosennych pracach bardzo pomocny okaże się z pewnością majowy numer „działkowca” – najlepsze źródło aktualnych porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki!

● Co działo się na działkach na początku wiosny? Warto zajrzeć do naszego ogrodowego kalejdoskopu, w którym podajemy migawki z różnych rejonów kraju, gdzie przyroda rozkwita w różnym tempie, a działkowcy przystępują do pierwszych wiosennych prac!

Poznajcie najpiękniejsze, najciekawsze, najbardziej wartościowe drzewa, krzewy i byliny kwitnące w maju! Jak komponować je z innymi roślinami, aby w pełni wydobyć ich piękno? Doradzamy też jak wspomóc ich długie i efektowne kwitnienie oraz jakie zabiegi warto robić po kwitnieniu.

Bukszpany cieszą się dużą popularnością na działkach, m.in. dzięki możliwościom formowania, niewielkim wymaganiom i całorocznej dekoracyjności. Nie każdy jednak wie, że mają one wiele odmian, o różnej sile i charakterze wzrostu (np. kolumnowe) a także o kolorowych liściach!

● Wiele gatunków drzew i krzewów ma skłonność do wytwarzania odrostów – czyli pędów wyrastających bezpośrednio z płytko rozmieszczonych korzeni. Warto wiedzieć jakie to rośliny oraz co sprzyja licznemu pojawianiu się  odrostów. Doradzamy też jak skutecznie z nimi walczyć.

Róże to jedne z najbardziej ukochanych i najczęściej sadzonych przez działkowców krzewów. Minął jednak czas tworzenia z nich jednorodnych grup. Obecnie w modzie są złożone kompozycje. Proponujemy kilka przykładów bogatych aranżacji z udziałem różnych form róż!

● Na rynku pojawiły się preparaty biostymulujące dla roślin. Wyjaśniamy co to takiego, na czym polega ich działanie, kiedy rośliny mogą potrzebować biostymulacji oraz jak stosować biostymulatory aby uzyskać pozytywny efekt!

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli jak chronić rośliny przed przymrozkami.

● 6 pomysłów na działkowe ścieżki.

● ABC uprawy borówki wysokiej.

● Kupujemy altanę.

● Jak radzić sobie z alergią.

● Pomagamy owadom zapylającym.

● Robimy (krok po kroku) mostek nad oczkiem wodnym!

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

Pamiętaj! „Działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!