Wrześniowy Działkowiec już dostępny!

2208.2016

Rozpoczyna się jesienny szczyt działkowych prac, w których najlepszym przewodnikiem i doradcą będzie wrześniowy numer „działkowca” – bogaty w aktualne porady i inspiracje ogrodnicze!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie najważniejsze informacje na temat aktualnych wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in. o Jubileuszu PZD oraz o Krajowych Dniach Działkowca 2016!

● Jak działkowcy wypoczywają na działkach, co uprawiają i czym się mogą pochwalić? Zajrzyjcie do naszego bloku reportaży, w którym publikujemy relacje z ogrodów z różnych rejonów kraju!

● Wrzesień to dobra pora na sadzenie większości kwiatów cebulowych, w tym narcyzów, z których  szczególnie polecamy niezwykle efektowne odmiany pełne i wielopędowe. Duży wybór cebul kwiatowych oferujemy też na www.dzialkowiecsklep.pl!

● We wrześniu mamy bogactwo warzyw i owoców z działek. Dlaczego są tak ważne w naszej diecie? Jak je przetwarzać i konserwować, aby zachowały jak najwięcej cennych właściwości? Podajemy też kilka znakomitych przepisów kulinarnych!

U ketmii, czyli hibiskusów zachwyca bogactwo i różnorodność. Są wśród nich okazałe, późno kwitnące krzewy, byliny o gigantycznych kwiatach a także cenione rośliny doniczkowe! Warto je mieć!

Chryzantemy, czyli złocienie nie bez przyczyny zdobywają sobie coraz większą popularność w ogrodach – zadziwiają bogactwem barw, kształtów kwiatów i pokrojów. Można z nich tworzyć wyjątkowe aranżacje kwitnące do późnej jesieni. Zamieszczamy trzy bogate przykłady takich kompozycji, kolorowych i efektownych!

● Czy znacie śliwomorele? Ich owoce łączą w sobie smak śliwki z rześkim aromatem moreli i są przy tym wyjątkowo słodkie. Doradzamy jak je uprawiać i polecamy najlepsze odmiany!

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli skuteczna broń na przymrozki.

Sprzęt na jesień – rozdrabniacze, glebogryzarki, odkurzacze do liści.

● Wybieramy najlepsze deserowe winorośle.

● Sadzimy truskawki.

● Co można wysiewać jesienią?

● Budujemy estetyczną i funkcjonalną szklarnię.

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

Pamiętaj! „Działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!