Krajowe Dni Działkowca 2016

0109.2016

Krajowe Dni Działkowca to wielkie święto ruchu działkowego, które co roku organizowane jest przez Polski Związek Działkowców pod koniec wakacji. To również jedyna i wyjątkowa okazja do integracji i spotkania działkowców z całego kraju. W tym roku świętowanie będzie jeszcze bardziej uroczyste i doniosłe. Wspólnie cieszyć się będziemy nie tylko z działkowych plonów oraz konkursowych sukcesów działkowców i ogrodów, ale też hucznie świętować będziemy 35 urodziny PZD.

W tym roku ze względu na obchodzony przez Związek w 2016 roku jubileusz istnienia obchody zyskają jeszcze bardziej uroczystą oprawę, a na biorących udział działkowców czekać będzie wiele niecodziennych i niespodziewanych atrakcji. Nie zabraknie czasu na składanie życzeń oraz spotkanie z tymi, którzy przez minione 35 lat godnie i pracowicie służyli na rzecz rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Impreza organizowana jest przez Krajową Radę PZD przy współpracy z Prezydentem Miasta Zabrze oraz Okręgowym Zarządem Śląskim PZD. Z tej okazji zabrzańskie ulice zostaną przystrojone flagami związkowymi w barwach zielono-żółtych.

Wśród zaproszonych gości znalazło się wiele znamienitych osobistości, które deklarują swoją przyjaźń i poparcie dla ruchu działkowego, a także stają w obronie interesów i praw działkowców. Wśród honorowych gości pojawią się również zasłużeni działacze PZD, który w minionych 35 latach z poświęceniem pracowali na rzecz wspólnego dobra ogrodów działkowych i Związku.

Na Krajowych Dniach Działkowca, jak co roku, obecni będą także uczestnicy krajowych konkursów „Wzorowa Działka Roku 2016” i „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016”. W tym uroczystym dniu zostaną bowiem oficjalnie ogłoszeni zwycięzcy i laureaci tych konkursów. Organizatorzy przewidują, że w Zabrzu obecnych będzie blisko 800 działkowców z całego kraju.

Zaplanowano także wiele imprez towarzyszących, jak również dodatkowe stoiska i atrakcje związane z regionem śląskim. Ponadto pojawią się stoiska, na których działkowcy prezentować będą historię swoich ROD oraz tegoroczne plony. Będą także stoiska ogrodnicze i lokalne. To z pewnością nie koniec atrakcji, jakie będą udziałem wszystkich świętujących ten wyjątkowy dzień w Zabrzu działkowców i  zaproszonych gości.

Krajowe Dni Działkowca odbędą się 3 września  Zabrzu na terenie obiektu Śląskie Ranczo przy ul. Stanisława Webera 18. Zapraszamy!

Źródło