Petycja Kolegiów Prezesów Zarządów ROD Okręgu Pomorskiego do red. Anity Gargas

0912.2016

Pani Anita Gargas

Magazyn Śledczy TVP 1

Szanowna Pani Redaktor!

Przedstawiony dwukrotnie przez Panią materiał w „ Magazynie Śledczym”,  a dotyczący ogrodów działkowych wywołał w nas delikatnie rzecz ujmując oburzenie.

Przedstawiony materiał jest jednostronny, a prawdziwych informacji w nim nie ma, bo nie takie było zapotrzebowanie.

Podawanie prawdy jest nie wygodne, ale opluwanie społecznych działaczy już tak. Zdajemy sobie sprawę z jednego, ze znowu zapanowała moda na „dokopanie Związkowi”.

Używanie sformułowań o monopolistycznej pozycji Związku, czy mówiących o skostniałych strukturach, to używanie wyświechtanych już określeń, które nie przy stoją dziennikarzowi mieniącemu się śledczy

Należy podkreślić, że tylko raz trafiła Pani w sedno i prawdopodobnie bezwiednie. Mówiąc o atrakcyjnych terenach. Tak to te tereny są dla niektórych „solą w oku”, a Pani ich wspiera. Odebranie tych terenów PZD dałoby miliardy dla tych, którzy stoją za takimi reportażami. Nie będziemy dowodzili, że dzisiejsze ogrody w bardzo wielu przypadkach powstały na wysypiskach, ugorach. Ta sprawa jest oczywista.

Zadziwiające jest w tym jedno, jak te wszystkie zawirowania związane z próbami likwidacji praworządności, mają bezpośrednie przełożenie na brak obiektywizmu między innymi u dziennikarzy.

Pytamy się -  jak można wypowiadać się wypowiadać o działalności społecznej, pozarządowej organizacji i o roli jaką pełni w przestrzeni publicznej, bez zapoznania z Ustawą o ROD z 2013 roku oraz statutem PZD  2015 roku.

Pozwala sobie Pani na ocenianie społecznych działaczy, poświęcających swój prywatny czas dla działalności w oparciu o słowa kilku sfrustrowanych osób działających wbrew obowiązujących przepisom i działkowcom. To mają być dla Pani wiarygodne osoby?

Wstyd!

Jako społeczni działacze Kolegiów Prezesów funkcjonujących w Okręgu Pomorskim PZD, jesteśmy oburzeni sformułowaniem, o wyciekaniu pieniędzy przez Kolegia!

Żądamy prawdziwości i udowodnienia stawianej przez Panią tezy.

             Z upoważnienia i w imieniu członków Kolegiów Prezesów:
  1. W Gdyni;
  2. W Kwidzynie;
  3. Malborku;
  4. Pruszczu Gdańskim;
  5. Sopocie:
  6. Starogardzie Gdańskim;

Mieczysław Kamiński                                  Leonard Niewiński