Nowy "Działkowiec" już dostępny!

2301.2017

Działki również zimą są piękne i wymagają naszej uwagi. Warto więc i teraz regularnie je odwiedzać, korzystać ze spacerów na świeżym powietrzu, podziwiać uroki zimy, sprawdzać zimowe zabezpieczenia i robić inne niezbędne zabiegi. A znakomitym doradcą w tym zakresie będzie najnowszy, lutowy numer „działkowca”, w którym nie zabraknie ogrodniczych inspiracji, tematów ważnych dla zdrowia a także związanych z planowaniem nowego sezonu! Uwaga! Tylko do 19 lutego można jeszcze zamówić prenumeratę „działkowca” po starych cenach i cieszyć się korzyściami płynącymi z jego lektury!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in. nowe fakty w sprawie oszczerstw medialnych pod adresem PZD!

Ptaki stanowią nieodłączny element bioróżnorodności na działkach. Cieszą nas swoim śpiewem, pięknym wyglądem i niszczą wiele szkodników. Doradzamy jak można przyciągnąć je do naszych ogródków!

● Przed nadchodzącym sezonem warto zastanowić się czym udekorujemy pojemnikowe kompozycje np. na działkowych tarasach. Polecamy najpiękniejsze i najbardziej niezawodne gatunki roślin balkonowych. Doradzamy też jak je komponować i dobierać zgodnie z ich wymaganiami!

● Co zrobić aby wasza działka wyróżniała się od innych? Posadźcie bylinowe rarytasy! Prezentujemy unikalne a jednocześnie niezwykle atrakcyjne gatunki bylin, dzięki którym nikt obojętnie nie przejdzie obok waszych rabat!

 

Trawy ozdobne podbijają serca działkowców. Są mało wymagające w uprawie, ich delikatne liście dodają lekkości i naturalistycznego charakteru w kompozycjach. Doradzamy jak je dobierać i aranżować. Podajemy też kilka projektów zastosowań traw w różnych miejscach działki.

 

Szczepienie drzew daje wiele korzyści – można w ten sposób wiernie rozmnażać ulubione odmiany i odmładzać stare drzewa. Krok po kroku, wraz ze zdjęciami instruktażowymi, doradzamy jak przeprowadzić szczepienie przez stosowanie, na przystawkę i za korę.

Hortiterapia to coraz bardziej doceniana metoda, pozwalająca poprawić jakość naszego życia! Czy wiecie, że zajęcia na działce mogą być np. dobrym środkiem leczniczym na problemy ze stawami lub kręgosłupem? Doradzamy co robić aby osiągnąć z tego największe korzyści! Przedstawiamy też gotowe projekty działek dla osób starszych lub ograniczonych ruchowo.

 Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli jak prześwietlać korony drzew!

● Terminarz uprawy rozsady warzyw.

● Ostrzegamy przed nowym szkodnikiem bukszpanu.

● Odwiedzamy z reportażem ROD im. Miczurina w Czerwionce-Leszczynach.

● Robimy najlepsze surówki z warzyw.

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!