"Działkowiec" na przedwiośnie

2102.2017

 Przedwiośnie to już okres pierwszych intensywnych prac na działce, jak choćby porządkowanie rabat, zdejmowanie zimowych zabezpieczeń, opryski w stanie bezlistnym czy cięcie drzew i krzewów. A znakomitym doradcą w tym zakresie będzie najnowszy, marcowy numer „działkowca”, w którym nie zabraknie również aktualnych porad, ogrodniczych inspiracji, roślinnych nowości, czy tematów ważnych dla zdrowia!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in. nowe zasady wycinki drzew i krzewów na działkach!

Ogrody działkowe są piękne i aktywne również zimą! W tym czasie spełniają ważną rolę dla działkowców ale także i okolicznych mieszkańców. Zobaczcie, jak wygląda zimowe, działkowe życie na przykładzie kilku warszawskich ogrodów!

● Poznajcie najpiękniejsze działki! Kontynuujemy publikacje nagrodzonych zgłoszeń z zeszłorocznego konkursu „Moja Działka”. W tym numerze prezentujemy działkę trzeciego laureata – p. Zbigniewa Olkowicza z ROD „Aster” w Łomży, któremu w harmonijny sposób udało się połączyć część ozdobno-wypoczynkową z uprawami warzyw i owoców!

● Asortyment ozdobnych roślin cebulowych kwitnących latem jest ogromny i daje nieograniczone możliwości aranżacji! Oprócz popularnych gatunków, jak np. dalie, lilie czy mieczyki, polecamy również i te mniej znane, jak np. eukomisy, śniedki, frezje lub zefiranty. W ofercie również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Co zrobić aby wasze rabaty były niepowtarzalne i wyróżniały się od innych? Posadźcie jednoroczne rarytasy! Prezentujemy unikalne a jednocześnie niezwykle atrakcyjne gatunki jednoroczne, dzięki którym nikt obojętnie nie przejdzie obok waszych kompozycji!

● Jak zaprojektować rabaty na działce, aby były kwitnące przez cały sezon? Z nami nie będzie z tym problemu! Podajemy trzy gotowe projekty takich aranżacji, również w półcieniu i przy ogrodzeniu!

● Trwa renesans starych odmian jabłoni. Ich owoce często wyróżniają się niezrównanym smakiem i aromatem! Jakie jeszcze mają zalety? Dlaczego warto je sadzić na działce? Podajemy zestawienie cech niemal trzydziestu starych odmian!

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli jak prześwietlać krzewy i drzewa!

● Robimy pierwsze nawożenie po zimie.

● Stawiamy tunel na działce.

● Wybieramy najlepsze drewno do budowy i modernizacji.

● Przeprowadzamy zimową kontrolę drzew.

● Polecamy najlepsze odmiany winorośli!

● Ziołowe preparaty na kaszel.

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!