Apel w sprawie podejmowania działań wobec ataków medialnych na ogrody działkowe i Polski Związek Działkowców

1003.2017

Apel

Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD w Gdańsku

obradującego w dniu 10 marca 2017 r.

w sprawie podejmowania działań wobec ataków medialnych na ogrody działkowe i Polski Związek Działkowców

 

Członkowie Okręgowego Zarządu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców w Gdańsku wraz z Przewodniczącym Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD, zwracają się do wszystkich członków PZD i statutowych organów o podejmowanie działań zmierzających do obrony naszych ogrodów działkowych oraz dobrego imienia działkowców i PZD wobec ponawiających się ataków medialnych.

Jesteśmy świadkami ciągłego szkalowania i oczerniania ogrodów działkowych w rozmaitych mediach. Publikowane są materiały, które posługują się fałszywymi informacjami, półprawdami i manipulacjami, w celu zdyskredytowania działkowców i PZD w oczach opinii publicznej.

Zwracamy się z apelem do wszystkich członków PZD, dla których ogrody działkowe spełniają ważne funkcje socjalne, społeczne, ochrony środowiska i zdrowotne o zdecydowane przeciwstawienie się trwającej nagonce medialnej.

W tym celu apelujemy o kierowanie stanowisk i listów w szczególności do:

  • Prezesa Telewizji Polskiej
  • Redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”

Musimy wspólnie zaprotestować przeciwko ukazywaniu Naszych Rodzinnych Ogrodów Działkowych jako elementów niepożądanych czy wręcz szkodliwych. Równie zdecydowanie musimy zaprotestować przed dyskredytowaniem codziennej społecznej pracy członków organów samorządowych PZD, którzy z powodu swojego wysiłku na rzecz przestrzegania prawa w ogrodach działkowych, stają się celem ataków, oszczerstw i pomówień.

Niniejszy Apel przesyłamy również do:

  • Prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego
  • Przewodniczącej Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD Marii Fojt.