Zdrowie prosto z działki!

1105.2018

Już nie możemy doczekać się pierwszych truskawek z działki. Nikt nie musi przekonywać, że takie są oczywiście najsmaczniejsze. Jednak warto wiedzieć także, dlaczego są takie zdrowe i jak je spożywać, aby czerpać z nich jak najwięcej witamin, błonnika, polifenoli i innych prozdrowotnych związków.

Najwcześniej – już w maju – pojawiają się owoce jagody kamczackiej. Są bardzo smaczne, i choć nie sprawiają kłopotów w uprawie, nadal są rzadko spotykane na działkach. A szkoda – to bogactwo m.in. antocyjanów i pierwszych witamin. Dlaczego jeszcze trzeba posadzić jagodę kamczacką? Przeczytajcie w czerwcowym „działkowcu”. Warto!

Z artykułu „Witaminy z działki” dowiecie się też, dlaczego nasze babcie miały rację, podając nam sok malinowy podczas przeziębienia – rzeczywiście wygoni każdą chorobę.

Im ciemniejszy kolor owoców, tym więcej wartości, a szczególnie cennych dla naszego zdrowia związków antyoksydacyjnych. Nie darmo napisano, że gdyby truskawkę okrzyknąć królową owoców, to porzeczka bezsprzecznie musiałaby zostać cesarzową! Czarną porzeczkę poleca się m.in. przy zaćmie – wzmacnia osłabiony nerw wzrokowy i zapobiega zmętnieniu siatkówki. Na jakie jeszcze inne dolegliwości jest doskonała? Odsyłamy do czerwcowego „działkowca”.

Z czerwcowego „działkowca” dowiecie się jakie witaminowe skarby można mieć na działce i jak nimi wspomagać się przy łagodzeniu różnych dolegliwości chorobowych oraz poprawie samopoczucia i zdrowia.

Nie przegapcie!

Nowy – czerwcowy numer „działkowca” dostępny w sprzedaży od 21 maja, a w prenumeracie już 17 maja!

Źródło