Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej Okręgu Pomorskiego z wizytą w Ogrodzie Ekologicznym na Kaszubach

2106.2018

W dniu 16.06.2018 grupa instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej Okręgu Pomorskiego w ramach szkolenia odwiedziła Ogród Ekologiczny położony w malowniczym miejscu na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Ogród jest prowadzony przez p.Katarzynę Bellingham wraz z mężem. Są to pasjonaci ogrodnictwa ekologicznego dlatego też w tym ogrodzie nie ma miejsca na jakąkolwiek chemię. Nie stosuje się tutaj żadnych oprysków środkami chemicznymi, a mimo tego rośliny są zdrowe. Ogród położony jest w leśnej otulinie dlatego też panuje tu swoisty mikroklimat. Pani Kasia bardzo ciekawie opowiadała o historii swojego ogrodu, jak powstawał oraz przekazała dużo wiadomości na temat rosnących tam roślin i ich zastosowania. Są tam uprawiane warzywa ( w gruncie i pod folią), rośliny ozdobne – bardzo ciekawe gatunki zestawione w różnych kompozycjach oraz dużo rośli zielarskich i użytkowych. Po zwiedzaniu ogrodu uczestnicy zostali poczęstowani naparami z różnych ziół.

Wycieczka była bardzo pouczająca i myślę że każdy z uczestników coś dla siebie znalazł. Ciekawostką jest to, że p.Kasia pracowała w ogrodach angielskich między innymi w ogrodzie Księcia Karola.

Galeria