Relacja z XXVI Tczewskich Dożynek Działkowych

2808.2018

W sobotę w dniu 25 sierpnia 2018 r na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie odbyły się XXVI Tczewskie Dożynki Działkowe. Dożynki zorganizował Urząd Miejski w Tczewie oraz ROD Nad Wisłą i ROD W. Witosa w Tczewie.

O godz. 10.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Gadomskiego z udziałem władz samorządowych miasta Tczewa powiatu tczewskiego i Gminy Tczew, policji, przedstawiciela PZD Okręgu w Gdańsku oraz działkowców z Rodzinnych Ogrodów Działkowych Tczewa i Lubiszewa. Po mszy odbył się uroczysty przemarsz ulicami starego miasta prowadzony przez poczet sztandarowy na Bulwar Nadwiślański.

W trakcie imprezy Pan Ryszard Gordiakow wręczył z okazji jubileuszu 35 lecia istnienia ogrodów prezesom ROD Nad Wisłą Panu Stanisławowi Dominiakowi i W.Witosa Panu Mieczysławowi Potrykus okolicznościowe puchary ufundowane przez Krajowy Związek Działkowców i Okręgowy Związek Działkowców w Gdańsku. Ponadto przedstawiciel Okręgu Pan Ryszard Gordiakow w asyście Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego wręczyli odznaczenia za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców oraz złote i srebrne odznaki zasłużony działkowiec.

W trakcie uroczystości wręczono także nagrody ufundowane przez:

• Prezydenta Miasta Tczewa Pana Mirosława Pobłockiego za udział w konkursie na najładniejszą działkę ogrodniczą rekreacyjną i rekreacyjno-warzywniczą,

• Starostę Powiatu Tczewskiego Pana Tadeusza Dzwonkowskiego za udział w konkursie wędkarskim

• Wójta Gminy Tczew Pana Romana Rezmerowskiego za udział w konkursie strzeleckim i rzutu granatem

Całość uroczystości koordynowali prezesi ROD Nad Wisłą Stanisław Dominiak i ROD W.Witosa Mieczysław Potrykus. Po oficjalnych uroczystościach uczestników dożynek zabawiały min. orkiestry: Torpeda, Gdańska Kapela Ogrodowa.

Na dożynkach swoje stoiska zaprezentowały Rodzinne Ogrody Działkowe z Tczewa i Lubiszewa, ponadto był zorganizowany przez Urząd Miejski w Tczewie plac zabaw dla dzieci , przejażdżki na koniach ze stajni w Ulkowach, stoiska z cebulkami , kwiatami, miodami, meblami ogrodowymi. Wszyscy uczestnicy częstowani byli darmową grochówką, oraz darmową kawą i herbatą , koło gospodyń wiejskich z Czarlina przygotowało pyszne ciasta.

Niniejszym składamy wyrazy uznania i podziękowania za pomoc w organizacji dożynek władzom samorządowym miasta, powiatu i gminy Tczew.

Prezesi ROD Nad Wisłą

Stanisław Dominiak i ROD W. Witosa Mieczysław Potrykus

Galeria