Dni Działkowca w ROD im. Wł. Sikorskiego w Tczewie

2609.2018

Dnia 22 września 2018r. w ROD im. Wł. Sikorskiego w Tczewie z okazji obchodów Dni Działkowca odbyło się - integracyjne spotkanie z działkowcami - połączone z wręczeniem Dyplomów 120-LECIA PZD, którzy nie odebrali ich w 2017 roku, wręczeniem brązowej odznaki ,,Zasłużony Działkowiec PZD” oraz ogłoszeniem wyników konkursu ,,Na najlepiej utrzymaną działkę w ROD w 2018 roku” wraz z wręczeniem dyplomów i talonów na zakup artykułów ogrodniczych.

Spotkanie otworzył Prezes Zarządu Marian Okapiec, który na wstępie poinformował o zmianach personalnych, jakie zaszły na szczeblu Zarządu Okręgu w Gdańsku oraz poinformował o nowym projekcie ustawy dotyczącej wywozu śmieci i zagrożeniu dla ogrodów działkowych. Następnie odczytał Apel Okręgowego Pomorskiego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w sprawie udziału PZD w najbliższych wyborach samorządowych, a następnie przedstawił kandydatów z ROD im. Wł. Sikorskiego w Tczewie ubiegających się o mandat radnego do: Rady Miasta Tczew – Lucyna Urmanin i Ewa Wasiek , do Rady Powiatu Tczewskiego - Stefan Gross.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości Prezes w imieniu Zarządu zaprosił uczestników na ciasto przygotowane przez działkowców oraz na kiełbaski z rożna oraz na tańce przy muzyce biesiadnej. W czasie trwania spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z prasą związkową włącznie z możliwością zabrania jej z sobą.

Galeria