AKCJA #trashtag challenge - TY też możesz być jej uczestnikiem

2103.2019

Wiosna to czas robienia porządków w ogrodzie, ale również w otoczeniu, w którym żyjemy. Rozpoczęcie jakichkolwiek prac na działce wymaga właśnie posprzątania śmieci naniesionych podczas jesienno-zimowego okresu, by móc następnie przejść do kolejnych prac działkowych, wśród których można wymienić: przycięcie roślin, zdjęcie okryć, które zabezpieczały rośliny przed przemarznięciem, wycięcie suchych pędów bylin oraz ich częściowe usunięcie, grabienie, wertykulację i wiele, wiele innych prac.

Dzięki takim pracom przygotowawczym każdy działkowiec będzie mógł cieszyć się przez wiele miesięcy efektami swojej pracy. 

 

Warto też pamiętać, że atrakcyjność naszej działki zależy nie tylko od jej zadbania, ale też od czystego i pozbawionego śmieci otoczenia wokół niej i ogrodu działkowego. Z pewnością pozytywnym aspektem rozwiązania tego problemu jest robiący obecnie zawrotną "karierę #trashtag challenge, w którym chodzi o znalezienie zaśmieconego kawałka ziemi, posprzątanie go i umieszczenie w sieci zdjęć pokazujących teren przed i po uprzątnięciu. 

AKCJA #trashtag challenge cieszy się ogromną popularnością, do której przystępuje coraz więcej ludzi, a jej zasięg ma rozmiar ogólnoświatowy. To nie tylko nowa moda, ale przede wszystkim wspaniały, ambitny, godny naśladowania pomysł na ratowanie naszej planety przed totalnym zaśmieceniem, szczególnie, jeśli chodzi o tworzywa sztuczne (plastik), które rozkładają się setki lat.

Wspierajmy takie inicjatywy jak #trashtag challenge, które są pożyteczne dla naszego najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim, które mają pozytywny wpływ na integrację ludzi, ich dobre samopoczucie, że zrobili coś dobrego i godnego naśladowania. W ten sposób ratujemy świat, nawet, jeśli jest on naszą niewielką lokalną przestrzenią. 

Zachęcamy do dzielenia się zdjęciami z akcji dokumentującymi teren przed i po sprzątnięciu.

 

BM

 

#Trashtag challenge akcja 

Galeria