Działkowcy na FREE TIME FESTIVAL - działka jako sposób na spędzenie wolnego czasu dla każdego

0804.2019

Okręg Pomorski PZD w Gdańsku na zaproszenie Organizatorów Międzynarodowych Targów Gdańskich wziął udział w dwudniowej imprezie FREE TIME FESTIVAL na terenie Amberexpo w Gdańsku. Festiwal cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających, wskazując ciekawe pomysły i inspiracje na spędzenie wolnego czasu. W jednym miejscu i czasie łączy w sobie kilkanaście stref uzupełniających się koncepcji na spędzenie wolnego czasu, w tym:

- turystykę

- kulturę i naukę

- aktywne dzieciaki

- Bike Festival

- Miasto Gdańsk

- sport i aktywny styl życia i inne.

Impreza jest skierowana do ludzi aktywnie i twórczo spędzających czas wolny, rodzin z dziećmi, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

 W tym roku premierowo podczas Festiwalu zostały zaprezentowane Ogrodowe Kreacje tworzące „zieloną strefę” i adresowane miłośnikom zieleni, uprawiania ogródków przydomowych, działkowych, mini szklarenek, czy też upraw balkonowych.

 Na stoisku Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku podczas trwania festiwalu w strefie Ogrodowe Kreacje można było uzyskać informacje - jak zostać działkowcem, a instruktorzy społecznej służby instruktorskiej oraz członkowie PZD - B. Nieznalska, T. Łaskiewicz, H. Kociuba, A. Nowakowska, G. Chinalska, E. Senecka, R. Zajkowska, J. Rutkowska, A. Mich, R. Hlebowicz-Giętkowska, L. Bachar-Kowalska, C. Mazurek oraz Ł. Prażnowski bardzo aktywnie udzielali cennych uwag dotyczących korzystania z działki, fachowych porad ogrodniczych w zakresie sposobu przycinania krzewów i drzew owocowych, sposobów siania i sadzenia roślin, aby był z nich jak największy pożytek i, aby ich wzajemne oddziaływanie było korzystne w uzyskaniu jak najlepszych plonów. Spotkania podczas festiwalu były okazją do wymiany doświadczeń działkowców w uprawianiu działki i ciekawych spostrzeżeń. Ponadto instruktor ds. ogrodniczych Marianna Hukała-Niemczuk i dyrektor biura Beata Milianowska na zaproszenie organizatorów opowiadały w strefie wspólnej Ogrodowych Kreacji, w jaki sposób zostać działkowcem i jakie są cele i zamierzenia Polskiego Związku Działkowców. Można było podpatrzyć również, w jaki sposób zrobić świąteczne stroiki wielkanocne, używając roślin wyhodowanych na działce. Odwiedzający zachwycali się wydawnictwami PZD: Działkowiec oraz Mój Ogródek, w których mogą znaleźć przydatne informacje dotyczące uprawiania roślin na działce oraz nacieszyć oczy przepięknymi kolorowymi ilustracjami, które zachęcają do podjęcia się upraw. Stoisko Okręgu Pomorskiego przyciągało kolorami barw, a odwiedzający mogli częstować się pysznymi jabłkami.

 Dzięki swojej uprzejmości LEROY MERLIN w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 309 stało się partnerem stoiska organizowanego przez Okręg Pomorski PZD w Gdańsku, wyposażając je w piękne meble ogrodowe, na których można było przysiąść podczas odwiedzin stoiska, przyjrzeć się kompozycjom roślin, otrzymać bezpłatnie nasiona ziół oraz katalogi, a także kupon rabatowy na zakupy. Okręg Pomorski PZD w Gdańsku bardzo docenia taki sposób współpracy, dzięki czemu stoisko było atrakcyjne, tworzące klimat prawdziwej działki ogrodowej.

Stoisko Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku odwiedziło mnóstwo osób, zainteresowanie było ogromne, dlatego też obecność na FREE TIME FESTIVAL można uznać za bardzo udaną i pożądaną.

BM

Galeria