Czytajcie „działkowca”!

2305.2019

Uwaga: już w sprzedaży najnowszy, czerwcowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, pełen aktualnej wiedzy, porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki!

 

● Różaneczniki i azalie to wyjątkowo bogata i różnorodna grupa krzewów, od lat ciesząca się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem. Królują w wiosennych ogrodach, wypełniając je niezrównaną obfitością i kolorystyką kwiatów. Przybliżamy tajniki ich uprawy i polecamy najpiękniejsze oraz najbardziej niezawodne odmiany, również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy na terenie działki w ROD może być garaż?”„Jakie są opłaty przy wycince drzew z działki”.

 

 

● Działka to znakomity środek do zwalczania stresu – zjawiska coraz bardziej wszechobecnego we współczesnych czasach. Doradzamy w jaki sposób najlepiej korzystać z działki jako skutecznej formy hortiterapii, aby uzyskać największe korzyści zdrowotne, poprawić swoje samopoczucie i komfort życia!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „List Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do Prezesa PZD w sprawie ochrony owadów zapylających” oraz„Wystąpienie PZD do Ministra Środowiska w sprawie nowelizacji ustawy śmieciowej”.

 

● W okresie letnim szczególnie narażeni jesteśmy na komary, meszki i kleszcze. Ich ukąszenia mogą wywoływać reakcje alergiczne, ale także (szczególnie w przypadku kleszczy) przenosić groźne dla zdrowia choroby. Doradzamy jak chronić się przed atakami „krwiopijców”, jak je odstraszać lub ograniczać liczebność, a także co zrobić, gdy zostaniemy ukąszeni.

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – podlewać z głową.

● Rozmnażamy krzewy ozdobne.

● Podpatrzone na działkach – migawki z wiosennych ogrodów.

● Jak prawidłowo nawozić trawnik?

● Sygnały roślin – o czym świadczą nietypowe zmiany w ich wyglądzie?

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Serdecznik pospolity – wzmacnia serce i obniża ciśnienie!

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe i oryginalne chłodniki!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria