Sierpniowy „Mój Ogródek” na rynku od 23 lipca! Kup, przeczytaj, koniecznie poleć innym działkowcom!

2407.2019

 

W sierpniowym numerze polecamy bardzo praktyczne tematy, które sprawią, że nasze działki będą „bezbłędne” i bardziej funkcjonalne. Zachęcamy więc do lektury artykułów – „Uczmy się na cudzych błędach” i „Warto mieć w ogrodzie”.

W bieżącym wydaniu zmierzymy się z nawozami organicznymi, poprawiającymi wszystkie parametry decydujące o żyzności gleby!

Stawiamy na tanie, bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska sposoby pozbycia się z działki ogrodowych „szkodników”. Poznajmy więc cudowne działanie domowych produktów – szare mydło, ocet, soda oczyszczona, bądźmy eko. Nasze działki na to zasługują!

Zachęcamy do kontynuacji cyklu – „Ogródkowe inspiracje” w tym wydaniu mamy do zaproponowania atrakcyjnie urządzone i obsadzone roślinnością tarasy.

 

Polecamy szczególnie:

• Sierpniowe spektakularne kwitnienie – Ogniste, słoneczne rabaty, a może chłodne fioletowo-purpurowe nasadzenia? Wybierz dla siebie odpowiednią kolorystykę sierpniowej rabaty i ciesz się jak najdłużej latem na działce.

• Roślinne wstęgi – Wprawiamy w zachwyt proponując kolorowe wijące się roślinne dekoracje. Sprawdź jakie gatunki dobrać, i jak stworzyć taki bajeczny barwny obraz na własnej działce.

• Projektowanie dla owadów – Pamiętajmy o owadach zapylających, to nasi sprzymierzeńcy. Bez nich nasza działka nie będzie „rodziła” upragnionych owoców! Jak przyciągnąć pożyteczne owady? Wystarczy dobrać dla nich odpowiednie gatunki roślin!

• Sad bez chemii – Czy to możliwe? Z naszymi radami i wytycznymi – planem nasadzeń, doborem gatunków i odmian, jak najbardziej. Tylko u nas znajdziesz przepis na zdrowy sad, z którego uzyskasz plony od maja do późnej jesieni.

• Sposoby na ślimaki bez muszli – Żarłoczne „paskudy” – zmora większości działkowców! Poznaj 10 skutecznych sposobów pozbycia się ich z działki. Nie czekaj, same nie znikną. Przeczytaj i skorzystaj!

Galeria