Obchody dnia działkowca ROD „Polpharma” w Starogardzie Gdańskim

1908.2019

Rodzinny Ogród Działkowy „Polpharma” został założony, jako pierwsze takie miejsce w Starogardzie Gdańskim, w roku 1959. W sobotnie popołudnie 10 sierpnia nasza społeczność świętowała 60-lecie istnienia ogrodu.

ROD ,,Polpharma” składa się z trzech oddzielnych sektorów zlokalizowanych przy ul. B. Prusa i ul. Hermanowskiej. Obszar ogrodu to prawie 17 hektarów, na których wydzielono 450 działek. Od początku założenia ogrodu bardzo duży wkład finansowy i prac społecznych ponosili sami działkowcy. W tym roku została zakończona inwestycja pn. rozprowadzenie wody w sektorze 3 o wartości 240 000 zł.

Wspólnie z działkowcami świętował również prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak. – Rodzinne  Ogrody Działkowe w naszym mieście od lat pełnią ważną rolę społeczną. Promują wartości rodzinne, przyczyniają się do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia oraz pozwalają na bezpośredni kontakt z przyrodą. Są również ważnym elementem edukacyjnym i wychowawczym dla ludzi młodych, a dla seniorów pełnią nieocenioną funkcję społeczną. Wasz ogród ma też ogromne znaczenie w walce ze smogiem w mieście. Życzę wielu radosnych chwil spędzonych w tym wspaniałym miejscu oraz wszelkiej pomyślności. – mówił prezydent Janusz Stankowiak

 

Zarząd oprócz licznych atrakcji zorganizował również biesiadę przy pysznej grochówce i cieście drożdżowym z kawą i herbatą. Laureatom konkursu na najładniejszą działkę zostały wręczone nagrody i dyplomy.

W naszej uroczystości brali udział znajomi i krewni działkowców oraz mieszkańcy Starogardu Gdańskiego.

Jan Kowalski

Prezes Zarządu ROD "Polpharma"

Galeria