Czytajcie „działkowca”! Nowy numer już w sprzedaży!

2208.2019

 

Uwaga! W sprzedaży jest już wrześniowy, jubileuszowy numer „działkowca”, w którym świętujemy 70-lecie istnienia tego najstarszego i największego na rynku magazynu ogrodniczego!Świąteczny charakter pisma podkreśla już okładka – z okazałą grafiką i specjalną, złotą winietą. A poza tym oferujemy masę cennej wiedzy i inspiracji, przydatnych, aktualnych porad i wiele, wiele więcej...

● Pierwsze strony wrześniowego wydania zajmuje specjalny blok jubileuszowy, który otwiera artykuł okolicznościowy redaktora naczelnego – mgr inż. Eugeniusza Kondrackiego. Poza tym, w bloku jubileuszowym zamieszczamy ciekawie zaaranżowane opinie i życzenia naszych Czytelników, a także oryginalne i zaskakujące nieraz publikacje wybrane spośród wszystkich numerów pisma, co pozwala z uśmiechem i sentymentem spojrzeć na jego bogatą historię. Przedstawiamy też nasze najważniejsze sukcesy a na koniec proponujemy specjalny konkurs dla Czytelników!

 

● Trawy ozdobne stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak dlatego, że na rynku pojawia się coraz więcej gatunków i odmian o zróżnicowanym pokroju, kolorystyce i wymaganiach, dzięki czemu ich możliwości zastosowań w kompozycjach ogrodowych są coraz większe. Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany traw ozdobnych na działki, również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

 

● Wrzesień to doskonała pora na sadzenie roślin cebulowych, które ozdobią działki wiosną. Doradzamy m.in. jak przygotować glebę, w jaki sposób i w jakiej rozstawie sadzić cebule, aby wiosną uzyskać olśniewający efekt! Bogatą ofertę najpiękniejszych cebulowych polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

 

● Gatunki owocowe to ważna i bardzo potrzebna część działki. Przedstawiamy różne – łatwe, modne i nowoczesne możliwości ich uprawy, dzięki czemu m.in. zajmą mniej miejsca i będą wyglądały efektowniej. Polecamy też nowe i mniej znane gatunki o niezwykle cennych owocach, które są łatwe w uprawie nawet dla początkujących!

 

 

● Rodzinne ogrody działkowe są bardzo potrzebne w miastach i jako jedyne, ze wszystkich terenów zieleni miejskiej, w pełni wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju, m.in. poprzez tworzenie przestrzeni, z którymi ludzie się identyfikują, chcą w nich przebywać i o nie dbać. Wyjaśniamy dlaczego tak jest i jakie jeszcze korzyści ogrody dostarczają miastom!

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – zakładamy trawnik.

● Prawdy i mity o roślinach.

● Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

● Urządzamy ogródek dla motyli.

● Modernizujemy działkową altanę.

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe i nietypowe przetwory z kapustnych!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria