Jubileusz 55-lecia istnienia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Bohaterów Monte Cassino w Nowym Porcie w Gdańsku i Dzień Działkowca

0409.2019

W dniu 31 sierpnia 2019 roku odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 55-lecia istnienia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Bohaterów Monte Cassino w gdańskim Nowym Porcie, połączone z Dniem Działkowca. Zebranych zaszczycił swoją obecnością Stanisław Kasperek –  Wiceprezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku.

Po otwarciu spotkania i krótkim przemówieniu Pani Prezes – Jolanty Rutkowskiej, która m.in. przywitała gości, głos zabrał Przedstawiciel Okręgu. Wygłosił kilka słów, w których pochwalił długoletnie funkcjonowanie Ogrodu, ale także zwrócił uwagę na fakt, iż wiele energii i zapału kosztowało wybronienie ogrodów przed likwidacją, co tym bardziej obliguje dzisiejszych Działkowców do dbania o tę wspólną, zieloną przestrzeń. Następnie odczytał gratulacje od Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Gdańsku, Okręgowego Zarządu w Gdańsku oraz Krajowej Rady PZD, a także wręczył Pani Prezes dyplomy oraz puchary upamiętniające jubileusz Ogrodu.

Po oficjalnej części spotkania goście zostali poczęstowani tortem, bo jakże mogłyby się odbyć 55-te urodziny Ogrodu bez tego wypieku. Powołano również komisję, która wyłoniła zwycięzców konkursów na najlepszą nalewkę, wypiek oraz najpiękniejszy kosz wypełniony plonami z działki. Po rozdaniu nagród działkowicze rozpoczęli biesiadowanie, racząc się konkursowymi wyrobami oraz przysłowiową kiełbaską z grilla.

Po opuszczeniu spotkania przez Pana Kasperka, który został pożegnany gromkimi brawami, zabawa trwała nadal. Muzyka rozbrzmiewała z głośników, Działkowcy śpiewali biesiadne przyśpiewki, a potem zaczęły się tańce. Towarzystwo rozeszło się już po zmroku w szampańskim nastroju. Wszyscy mają cichą nadzieję, że w przyszłym roku Dzień Działkowca będzie jeszcze lepszy niż tegoroczny.     

 Jolanta Rutkowska 

Prezes Zarządu ROD im. Bohaterów Monte Cassino                        

 

Galeria