Jubileusz 40-lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Mikołaja Reja w Gdyni

0409.2019

W dniu 31.08.2019 r. działkowcy ROD im. Mikołaja Reja w Gdyni świętowali 40-lecie powstania ogrodu.

Było bardzo uroczyście, ciekawie i wesoło. Tradycyjnie był chleb ze smalcem, ogórki kiszone, karkówka z grilla, grochówka, żurek i kiełbaski z rusztu. Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowych tortów. Wsadziliśmy też drzewko upamiętniające tę rocznicę. Miłorząb japoński, który w medycynie ludowej uznawany jest za drzewo wiecznej młodości.

Mam nadzieję, że dzieci ucieszyły się z zaproponowanych atrakcji. Dorośli mogli bawić się przy dźwiękach muzyki zespołu IBIZA. Tradycyjnie również przeprowadziliśmy kwestę na rzecz hospicjum Św. Wawrzyńca. Za udział w zbiórce wszystkim serdecznie dziękuję. 

Cieszymy się, że mogliśmy dzielić się swoją radością z licznie przybyłymi gośćmi, przyjaciółmi ogrodu i najbliższymi sąsiadami. 

Prezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku Pan Józef Matwies wręczył działkowcom odznaczenia związkowe. Zostały przedstawione wyniki tegorocznego konkursu na najlepiej zagospodarowaną działkę. Nagrodą były karty podarunkowe i przepiękny album autorstwa Piotra Januszewskiego pt. Pomorze. Mała Wielka Ojczyzna. Wisienką na torcie była obecność tego znakomitego artysty. Przygotowana prezentacja jego prac wzbudziła zachwyt. 

Serdecznie dziękuję Wszystkim za cudowną zabawę i do zobaczenia za rok.

Danuta Sompolińska

Prezes Zarządu ROD im. Mikołaja Reja w Gdyni

Galeria