Czytajcie „działkowca”!

2509.2019

Nie przegapcie najnowszego – październikowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie bogactwo praktycznej wiedzy, aktualnych porad i inspiracji, w sam raz na pełnię jesiennego sezonu w ogródkach!

 

Działka zapewnia nam liczne korzyści, m.in. relaks, możliwość odpoczynku, ale także plony, które ubogacą naszą dietę, polepszą sytuację materialną. Przedstawiamy też znacznie więcej zalet „działkowania” związanych m.in. z różnymi aspektami hortiterapii (leczenia ogrodem), edukacji, poprawy relacji społecznych i rodzinnych. Działka to po prostu znakomita recepta na dłuższe życie w dobrym zdrowiu!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy można mieszkać na działce w ROD?”, „Czy przy nakazie usunięcia drzewa wydanym przez zarząd ROD trzeba występować o zezwolenie do urzędu?”.

 

● Uwaga: rozpoczynamy serię artykułów poświęconych niezwykle aktualnemu tematowi zmian klimatycznych na naszym globie! W pierwszym artykule wyjaśniamy co to jest globalne ocieplenie, skąd się wzięło, z jakimi zagrożeniami może się wiązać oraz jak użytkownicy ogrodów powinni postępować, aby ograniczać jego negatywne skutki!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze obszerna relacja z zorganizowanych 7 września „Krajowych Dni Działkowca 2019”!

 

● Rozpoczynamy nowy cykl artykułów „Nowoczesna działka” podpowiadający jak w nowoczesny i atrakcyjny sposób można aranżować działkę w celach uprawowych. W pierwszej części opisujemy „Warzywne skrzynie”, które nie tylko zapewniają wysoki plon i wygodę obsługi, ale są także dekoracyjne!

 

● Wyjaśniamy czym są mikotoksyny, gdzie powstają, jak działają i kiedy jesteśmy na nie narażeni. Doradzamy też jak unikać zatrucia mikotoksynami oraz jak ograniczać ryzyko skażenia nimi własnych plonów!

 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – patent na liście.

Jesienne sadzenie – za i przeciw.

Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

● Warzywny rarytas – brokuł gałązkowy!

● Jak budować ścieżki, alejki, dróżki.

Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe i nietypowe przetwory z dyni!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria