Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Słoneczne Wzgórze" w Chojnicach

1510.2019

Dnia 24.08.2019 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Słoneczne Wzgórze" w Chojnicach odbył się Dzień Działkowca. Przybyło około 100 osób z 79 działek, frekwencja więc dopisała.

W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Urokliwe miejsce w Twoim ogrodzie". Każdy przybyły działkowiec oddawał głos. W konkursie brały udział 3 działki, i każda została nagrodzona bonami do sklepu ogrodniczego.

Przy wejściu do Ogrodu można było pobrać anonimowe ankiety, w których działkowcy odpowiadali na pytania oraz pisali swoje spostrzeżenia, wnioski, prośby. Później zostały przedstawione działkowcom wyniki z ankiet.

Zostały również wręczone nagrody w formie kwiatków i książek najstarszym działkowcom - Panu - 87 lat i Pani - 86 lat za zaangażowanie, za zamiłowanie do ogrodu, za pasję, za wytrwałość i serce do swojego ogrodu. 

Młodzież naszych Działkowców zorganizowała zabawy i konkursy z nagrodami dla młodszych dzieci. W zabawie brali licznie udział również dorośli.

Były tańce, pyszne jedzonko i wyśmienita zabawa.

W czasie festynu Pani Prezes Katarzyna Strama wygłosiła przemówienie, w którym omawiała sprawy bieżące Ogrodu, plan pracy do końca roku 2019. Zarząd ROD "Słoneczne Wzgórze" życzył wszystkim wspaniałej zabawy, uśmiechu, radości. Podczas obchodów Dnia Działkowca gościł Pan Jerzy Megger - członek Okręgowego Zarządu PZD w Gdańsku, który skierował miłe słowa do Działkowców naszego ogrodu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Działkowca w ROD "Słoneczne Wzgórze" w Chojnicach.

 

Prezes Zarządu ROD "Słoneczne Wzgórze" w Chojnicach

Katarzyna Strama

Galeria