Na Facebooku o Komunikacie KZ PZD

0304.2020

Koronawirus nie odpuszcza. Mijają kolejne dni globalnej walki z COVID-19. Pandemia ogarnęła cały świat wymuszając kwarantannę w kolejnych rejonach. Rozpoczął się kolejny sezon w ROD, a działkowcy nie kryją obaw przed ewentualnymi konsekwencjami przebywania na działkach.

Aby uspokoić nastroje i usystematyzować informacje, Krajowy Zarząd PZD w dniu dzisiejszym, tj. 3 kwietnia 2020 r. wydał kolejny Komunikat w sprawie obowiązujących przepisów w zakresie dostępu do działki w ROD, na który żywo zareagowali działkowcy na portalu społecznościowym PZD. Poniżej przytaczamy tylko kilka komentarzy z Facebooka od działkowców dziękujących za rzeczowe wyjaśnienia:

„Bardzo trafna ocena prawna i praktyczna. Pamiętajmy, żeby na działkach też unikać bezpośrednich kontaktów z sąsiadami i dbać o higienę osobistą.”

„Konkretna, czytelna i łatwa do zrozumienia wiadomość. Brawo dla Was. Już ciężko się czyta te "fejk newsy" pisane łaciną załączając paragrafy - które dla zwykłego człowieka są po prostu zlepkiem cyfr.”

„Zastanawiałem się nad tym. Dzięki wielkie za przedstawienie wyjaśnień, faktów prawnych. Zdajemy sobie sprawę z zagrożeń wynikających z wirusa. Brawo Zarząd!!! Pozdrawiamy serdecznie!”

 „Kolejny raz PZD stanął na wysokości zadania. Dziękujemy. Wszystko jasno, czytelnie, wszyscy rozumiemy. Doceniamy Wasz wkład pracy, bo ostatnio codziennie nowe Komunikaty - dziękujemy za to, że działacie dla nas - Działkowców. Obyśmy mogli już niebawem spotkać się z naszymi przyjaciółmi i sąsiadami na wspólnym grillu wszyscy zdrowi, radośni i szczęśliwi, a do tego czasu niech RODOSy służą nam swoim spokojem, ciepłej, naturą i wytchnieniem od kolejnych rządowych obostrzeń i straszących nas liczb. Wszyscy pozostańcie zdrowi!!!”

 „Dziękuję to bardzo ważna i dobra wiadomość. Dużo zdrowia wszystkim.”

„Dziękujemy. Te informacje powinny być przesłane do każdego rod bo jak widać nie wszystkie zarządy są zorientowane”

„Jasno i wyraźnie.. praktycznie I zgodnie z prawem:) dziękujemy bardzo....”

„Cieszę się bardzo, że w tym trudnym dla nas wszystkim okresie, możemy zażywać świeżego powietrza na działkach, nawet troszkę popracować jak sprzyja pogoda.

„Cieszę się że Zarząd Główny PZD wystosował taki apel do Działkowców o zachowanie ostrożności podczas pobytu na terenie ogrodów tylko niestety nie zawsze to trafia do rodziców z dziećmi które alejki między działkami traktują jako własny teren i tu urządzają sobie wyścigi na rowerach bądź biegi całymi grupkami a to w obecnej sytuacji zagrożenia wirusem jest naprawdę nie wskazane aby narażać innych działkowców na kontakty z dziećmi zwłaszcza obcymi tak jest w ogrodzie. Do przebywania na działkach mają prawo również starsi działkowicze którzy na tych działkach są od początku istnienia ogrodu i też im się to należy żeby mieli gdzie przebywać. Starajmy się nie utrudniać życia innym zwłaszcza w tych trudnych i tak dla nas warunkach. Dbajmy o zdrowie wszyscy.”

„Nie wyobrażałam sobie innej decyzji ogólnie to namieszali ludzie którzy nie posiadają działek dziękujemy PZD”

„W końcu jakieś konkrety.”

„No i fajnie. Logiczne i pragmatyczne.”

„I wszystko jasne! Dziękujemy”

„Wstęp tylko dla właściciela i najbliższej rodziny, a nie grile dla znajomych po 10 osób.”

Zwrócić należy uwagę, że w stanie epidemii oprócz samej choroby niebezpieczny jest również szum informacyjny wywołujący dezorientację i panikę w coraz szerszych grupach społecznych, w tym wśród działkowców, dlatego też prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej PZD oraz informacji zamieszczanych na Facebooku.

Monika Pawlińska

Krajowy Zarząd

 03.04.2020

Galeria