Działka pachnąca latem

1507.2020

Lato w tym roku jest kapryśne – burze, wiatry, deszcze, ale są też i dni pogodne.

I właśnie w taki pogodny dzień wybieramy się na spacer do ogrodu ,,Janowo” w Rumii, a dokładnie na działkę Pana Mieczysława Kamińskiego Prezesa Zarządu ROD.

Działka ta zwraca uwagę niezwykłą różnorodnością nasadzeń roślin ozdobnych; są byliny, rośliny jednoroczne oraz krzewy i drzewa ozdobne. Pan Mieczysław kolekcjonuje nie tylko różne rośliny, ale też uwiecznia je fotografując, a czyni to w sposób bardzo profesjonalny.

Poniżej przedstawiamy album ,,moja działka’’ przedstawiający różnorodność roślin oraz ciekawe ich aranżacje. Każdy metr kwadratowy działki jest wykorzystany z pomysłem, przemyślany, nie przypadkowy.

Spacerując po tej działce różnymi ścieżkami (przy każdej są inne rośliny) zapomina się o kłopotach dnia codziennego, o koronawirusie, o wielkomiejskim zgiełku, jest to czas, by upajać się pięknem przyrody i dziełem człowieka - pasjonata – działkowca.

Zresztą sami popatrzcie…

     

Działka to jest to !!!

Poranną kawę można wypić z przyjemnością w zaciszu pod krzakiem pięknej pachnącej róży.

Ta ścieżka ozdobiona Begonią Semperflorenes (begonia stale kwitnąca) prowadzi do altanki, gdzie można się schronić przed deszczem.

Aby ,,poskubać” porzeczkę czerwoną nie trzeba się schylać bo to krzew szczepiony na pniu.

 

 

Marianna Hukała-Niemczuk

instruktor ogrodniczy

Zdjęcia:

Mieczysław Kamiński

ROD "Janowo" Rumia

Galeria