APEL do Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych - 26.11.2020

2611.2020

Rok 2020 to rok bardzo szczególny. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób nie mając możliwości wyjazdu na wakacje pomyślała -  przecież mamy w Polsce ,,RODOS’’!

I tak rok 2020 zapisał się dużym ruchem w kwestii nabywania działek – w tym roku zdecydowanie więcej osób nabyło działki w użytkowanie niż w latach ubiegłych. Nowych działkowców przybyło, ale niestety pandemia uniemożliwiła tradycyjne przeprowadzanie szkoleń. W tej sytuacji bardzo ważne jest, aby nowi działkowcy jak najszybciej otrzymywali prenumeratę czasopisma ,,działkowiec”;

(działkowiec między innymi płaci tzw. podwyższoną opłatę dla nowego działkowca, część której jest przeznaczona na roczną prenumeratę czasopisma). Jest to czasopismo bardzo przydatne, bo przedstawiane tam artykuły pisane są przez fachowców i praktyków znających bardzo dobrze zainteresowania i problemy działkowców. Oprócz tematów ogrodniczych, poruszane są tematy z dziedziny prawa w PZD oraz wiele spraw związanych z Polskim Związku Działkowców.

Autorzy artykułów przedstawiają rozwiązania z życia wzięte, pokazują nasze działki, osiągnięcia oraz problemy działkowców i podpowiadają rozwiązania.

 Dlatego też Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych, które jeszcze z jakichś powodów nie dostarczyły list z danymi nowych działkowców (oczywiście równocześnie z przesłaniem list należy dokonać wpłatę za osoby wyszczególnione na tej liście – za jedną osobę 168 zł), zobowiązane są zrobić to jak najszybciej, nie czekając do końca roku. Dzięki temu czasopismo ,,działkowiec” szybciej dotrze do nowego działkowca. Poza prenumeratą nowy działkowiec otrzymuje jednorazowo  książkę ,,Poradnik początkującego działkowca” gdzie znajdzie niezbędne widomości na temat prawidłowego zagospodarowania działki, podstawy uprawy i pielęgnacji roślin, zasady kompostowania resztek pożniwnych itp.

 

Wzór listy do sporządzenia wykazu nowych działkowców jest do pobrania na naszej stronie internetowej. Zakładka DO POBRANIA/DLA ORGANÓW ROD-Materiały dla Zarządów ROD pkt V ORGANIZACYJNE
Kliknij tutaj.

 

 

Marianna Hukała-Niemczuk

St. Instruktor Ogrodniczy

Okręg Pomorski w Gdańsku

Galeria