Czytajcie „działkowca”! - 19.04.2021

1904.2021

Uwaga: w sprzedaży jest już najnowszy, majowy numer „działkowca” – najlepsze źródło aktualnych porad i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej, bezpiecznej dostawy do domu!

● Jest wiele pięknych, mało jeszcze znanych drzew, krzewów ozdobnych i bylin, które warto mieć na działce. Dzięki nim nasze rabaty z pewnością zyskają na oryginalności i przyciągną wzrok swoją urodą. Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany odpowiednie do uprawy w małych ogrodach, również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy może zostać wypowiedziana umowa dzierżawy działkowej z powodu braku uiszczenia opłaty za śmieci?”, „Jakie opłaty na rzecz ROD musi uiścić osoba bliska, która nabyła prawo do działki po zmarłym?”.

● Minikiwi, czyli aktinidia ostrolistna, to wyjątkowo cenny i mało jeszcze rozpowszechniony gatunek owocowy, dający owoce o wybitnych walorach smakowych i odżywczych, które rzadko znaleźć można w handlu. Oprócz smakowitych owoców, warto wykorzystać też walory dekoracyjne tego gatunku, który dodatkowo jako pnącze, nie będzie zabierał wiele miejsca w ogródku. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych odmian minikiwi. Polecamy te najbardziej godne zainteresowania, również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Realizacja »Otwartego Programu Społecznego Rozwoju ROD«”, „Inwestycje i remonty w ROD w 2021 r. ze środków zewnętrznych”, „Pieniądze dla ROD”, „Konkurs jubileuszowy PZD”.

● Nordic walking, czyli szybki marsz z kijkami, to znakomity sposób na wiosenny „rozruch”, który możemy z powodzeniem realizować np. na ogrodowych alejkach. Przedstawiamy liczne zalety nordic walking, m.in. zwiększenie spalania kalorii o 25% w porównaniu do zwykłego marszu, ograniczenie ryzyka kontuzji, poprawa sprawności układu oddechowego i krążeniowego. Wyjaśniamy też na czym polega prawidłowa technika tego chodu!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – siejemy i sadzimy ciepłolubne.

● Budujemy oczko wodne.

● Zakładamy ziołową rabatę.

● Chronimy warzywa bez chemii!

● Poznajemy miody – miód mniszkowy.

● Doradzamy jak uchronić się przed kleszczami.

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria