Sierpniowy numer „Mojego Ogródka” dostępny od dziś na rynku! - 19.07.2021

1907.2021

„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH

W nowym, sierpniowym „Moim Ogródku” nie mogło zabraknąć bardzo ważnego i praktycznego artykułu – Minimalizujemy beton w ogrodzie. Problem podwyższonej temperatury (emitowanej przez nagrzaną powierzchnię betonu), utrata wody deszczowej, bądź jej zaleganie na wybetonowanej powierzchni, a także złe zagospodarowanie działki, to grzechy główne, z jakimi borykają się nie tylko działkowcy w dobie kryzysu klimatycznego. Warto więc sięgnąć po ten artykuł – temat miesiąca i małymi krokami zmieniać złe nawyki na nowe, przyjazne ludziom i środowisku. Tylko wspólnymi działaniami uda nam się powstrzymać wzrost globalnego ocieplenia, tak by zapobiec katastrofie klimatycznej.

W numerze czekają na Was ponadto:

• Letnia reanimacja – Tegoroczne lato jest upalne i deszczowe. To trudne warunki do pielęgnacji roślin. Warto więc wiedzieć jak przygotować działkę przed urlopem i co zrobić z roślinami po naszym wypoczynku, jeśli zbyt mocno ucierpiały.

(str. 18)

• Poplony na balkon – Uprawa warzyw w pojemnikach na balkonie to już nie modny, ogrodowy kaprys, ale stały jego element. Prawda jest taka, że pelargonii nie zjemy. Chcąc mieć następstwo uprawy, warto wiedzieć – co dosadzić po zbiorze warzyw w sierpniu, tak aby cieszyć się balkonowym warzywnikiem jak najdłużej.

(str. 30)

• Pułapki domowym sposobem – Lato latem, ale są „rzeczy”, które nas denerwują na działce i nie pozwalają odpowiednio się zrelaksować. Należą do nich niektóre owady – m.in. muszki owocówki, ślimaki bezmuszlowe, muszki plamoskrzydłe, drutowce, osy i komary. Jeśli ten problem dotyczy też Twojej działki to koniecznie sprawdź jak przygotować ekologiczne pułapki na niechcianych gości.

(str. 56-57)

• Narzędzia do usuwania chwastów – Walka z chwastami bywa trudna, wie to każdy działkowiec. W tej ciężkiej pracy pomóc mogą odpowiednio dobrane narzędzia. Sprawdź czym pielić na grządkach, czym w skrzyniach uprawowych, co używać na trawniku, a jak sobie poradzić w trudnych, działkowych miejscach.

(str. 59)

• Odwdzięczą się za deszczówkę – „Łapiąc” deszczówkę, której zasoby są jednak ograniczone, warto wiedzieć, które rośliny działkowe najbardziej na niej skorzystają. Przyda się również wiedza – jak podlewać taką wodą, aby jej nie marnować i jak optymalnie zaspokoić potrzeby roślin.

(str. 20-21)

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do działkowego sklepu internetowego www.dzialkowiecsklep.pl Znajdziesz w nim tematyczne e-booki i wiele inspirujących e-wydań specjalnych! Warto skorzystać!

Galeria