Lutowy „Mój Ogródek” – od dziś w sprzedaży! - 18.01.2022

1801.2022

Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

W lutowym wydaniu „Mojego Ogródka” czeka na Was dużo materiałów związanych z bieżącymi pracami na działce, a takie planowaniem nadchodzącego sezonu. Warto przeczytać artykuł – Najwcześniejsze cięcie – ozdobnych drzew i krzewów, a także artykuł Ogrodowe prace w lutym.

Aby szybciej rozpocząć „sezon” z warzywami warto również zajrzeć do artykułu – Hydroponika w domu. Tę metodą można uprawiać warzywa i zioła w warunkach domowych bez dodatku ziemi, w wodzie wzbogaconej o składniki pokarmowe. Warto spróbować!

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl do zakładki rozkład jazdy, w którym znajdziecie bieżące informacje o naszych wydarzeniach – spotkaniach na żywo z ekspertami, czyli live (w każdy czwartek) i webinarach. Zadawajcie pytania – nasi eksperci na nie odpowiedzą! 

W bieżącym numerze polecamy:

• Roże pnące – Tylko u nas znajdziecie pełen przegląd róż pnących idealnych na każdą działkę. Poznajcie ich sztukę cięcia i efektowne zastosowania. Dopasujcie odmiany róż na bramkę wejściową, ścianę altany i do miejsca wypoczynkowego na stabilną pergolę.

• Jaka łąka kwietna? – Trawnikowi mówimy kategoryczne NIE! Zamień z nami swój działkowy trawnik na kwitnącą, kolorową pełną życia łąkę kwitną. Ciesz się bioróżnorodnością i pożytkiem z posiadania takiej eko-oazy.

• Polski warzywnik – To kolejny artykuł z cyklu Pyszny warzywnik. W tej części poznacie rodzime warzywa, które warto uprawiać w swoim ogródku. Taki warzywnik stworzyć można – łatwo, szybko i wygodnie, dzięki gotowemu projektowi nasadzeń i przedstawionemu harmonogramowi uprawy.

• Krzewy pienne – Krzewy owocowe na pniu zmieszczą się na każdej, nawet najmniejszej działce. To idealna, sadownicza propozycja dla każdego działkowca, do tego bardzo efektywna. W artykule znajdziecie etapy formowania koronki krzewu – od posadzenia do uzyskania młodego „drzewka”. Z naszymi radami jest to proste!

• Drewno do ogrodu – Nie ma takiego drugiego materiału jak drewno. Pasuje na każdą działkę, bez względu na jej styl. Poznaj wybór i cenę drewna dostępnego w sprzedaży. Dopasuj je do planowanego zastosowania we własnym ogródku!

• Strategie ochrony roślin – Którą metodę ochrony wybrać – konwencjonalną, integrowaną, a może ekologiczną? Działkowcy nie powinni mieć problemów z decyzją. Na pewno produkcja własnej, zdrowej żywności, wolnej od chemicznych środków ochrony roślin powinna priorytetem!

Galeria