Czytajcie „działkowca”! - 21.06.2022

2106.2022

Uwaga! Na rynku jest już najnowszy – lipcowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania u progu lata. Będą też najnowsze trendy w ogrodowej modzie, inspiracje związane np. z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalnymi kompozycjami lub elementami małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów!

● Nasze działki to skarbnica owoców. Czasem ich plony są tak obfite, że warto pomyśleć o ich utrwalaniu i zapewnieniu sobie smacznych przetworów na później. Staje się to szczególnie ważne w obliczu szybko wzrastających cen żywności. Warto zatem zrobić niewielki wysiłek, aby potem mieć zdrowe, wspaniałej jakości przetwory domowe, których nie zastąpią nawet najlepsze kupne produkty!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze odpowiemy na pytania: „Czy nowy działkowiec musi zapłacić opłatę ogrodową za cały rok?”, „Czy prawo do działki w ROD podlega dziedziczeniu?”, „Czy działka w ROD musi być podłączona do sieci energetycznej?”.

● Zachęcamy do uprawy lawend na działce. To rośliny o wyjątkowych walorach użytkowych, od wieków cenione ze względu na ich piękno, zapach i właściwości lecznicze. Lawendy to również cenny pożytek dla owadów zapylających, odstraszają też szkodniki. Dzięki nim, w ogrodzie będzie potrzebnych mniej zabiegów ochrony roślin!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „XIV posiedzenie KR PZD”, „ROD mogą już pozyskiwać granty w konkursie ARiMR!”, „Krajowy Zarząd PZD zniósł restrykcje w działalności Związku i ROD”, „Upłynął statutowy termin na odbycie walnych zebrań/konferencji delegatów w ROD”, „Zakaz wynajmu działki w ROD”.

● Wiele gatunków warzyw doskonale nadaje się do uprawy rozpoczynającej się w środku lata. Można na nie wykorzystać grządki zwolnione po zbiorach wczesnych upraw. Doradzamy jakie gatunki i odmiany warto wybrać w tym celu oraz jak rozpocząć taką uprawę. Dzięki temu nasz warzywnik będzie źródłem świeżych warzyw nawet do późnej jesieni!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – letnie cięcie roślin.

● Nawadnianie w czasie urlopu.

● Przedstawiamy zdrową i oryginalną klitorię!

● Rozpoczynamy remont altany.

● Poznajemy produkty pszczele – miody pitne.

● Polecamy pyszne, zdrowe i orzeźwiające chłodniki!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, ekologii, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria