Święto działkowców w Starogardzie - 30.08.2022

3108.2022

W miniony weekend 27 sierpnia działkowcy zrzeszeni w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Neptun” i „Relaks” w Stargardzie świętowali Dzień Działkowca. Był to czas podziękowań dla osób, które w sposób szczególny zajęły się swoimi ogródkami.

 

Wyróżnienia i nagrody wręczali prezes ROD Neptun Bogdan Grzela, prezes ROD Relaks Mirosław Sikorski oraz obecni na spotkaniach prezydent miasta Janusz Stankowiak i radny Jan Strzelczyk.

Uhonorowano również najaktywniejszych działkowców odznakami za zasługi dla ROD. Wyróżnienia są docenieniem pracy działkowców, którzy na co dzień wkładają wiele starań aby ich ogród wyglądał wyjątkowo i zachował niepowtarzalny charakter.

Spotkanie było również okazją do podsumowania inwestycji, które dzięki wsparciu finansowym Miasta udało się zrealizować w ostatnim roku.

-Dziękuję za zaproszenie na Wasze święto, zawsze z przyjemnością do Państwa przyjeżdżam. To dzięki Wam i Waszej pracy Starogard kwitnie i może się nazywać zieloną stolicą Kociewia. Jesteście dumą naszego miasta. Patrząc na to wszystko, co pracą własnych rąk wykonujecie jestem pełen podziwu. Życzę Wam satysfakcji z tego, że możecie korzystać z tak pięknego miejsca. Dziękuję w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Starogardu. – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Ogrody Neptun i Relaks obchodziły również jubileusz 40-lecia istnienia, który przypadał w roku 2021, ale z uwagi na pandemię uroczystości nie mogły się wcześniej odbyć.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej

źródło: starogard.pl

Galeria