Złodzieje na ogródkach działkowych - 04.10.2022

0510.2022

Złodzieje na ogródkach działkowych - 04.10.2022

Wieczorową porą do strażników miejskich trafiło zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się osobach na terenie ogródków działkowych w Wejherowie przy ulicy Sucharskiego. Okazało się, że osoby te włamały się do jednej z altanek.

Do kradzieży doszło przy alei Orlików 30 września. Z altanki, według jej właściciela, złodzieje zabrali bliżej nieokreślony sprzęt, jak się później okazało była to dwupalnikowa kuchenka gazowa. Strażnicy miejscy po przybyciu na miejsce, złodziei już niestety nie zastali. Ze spisanych relacji świadków stworzyli rysopis podejrzanych osób, po czym rozpoczęli terenowe poszukiwania.

Po niedługim czasie mundurowi zauważyli na ulicy Zachodniej kobietę i mężczyznę odpowiadających stworzonemu rysopisowi i zatrzymali ich. Mężczyzna w torbie trzymał wyżej wspomnianą kuchenkę i tłumaczył się, że otrzymał ją od nieżyjącego od trzech lat właściciela. Tłumaczenia te jednak zdały się na nic a 58- letnią kobietę i 49-latka z powiatu lęborskiego strażnicy przekazali policjantom, którzy obecnie zajmują się wyjaśnieniem całej sprawy. Najprawdopodobniej nie była to pierwsza wizyta tej pary na terenach ogródków działkowych.

 

Źródło: SM Wejherowo

fot. SM Wejherowo