Wymiana doświadczeń pomiędzy sąsiednimi ogrodami

1906.2023

W dniu 15.06.2023 r. członkowie zarządu ROD im. W. Sikorskiego w Gdyni w składzie Krystian Kopyciński, Tomasz Rompski oraz Grzegorz Drozdowski uczestniczyli w spotkaniu, zorganizowanym przez zarząd ROD im. Płk. Dąbka w Rumi (po sąsiedzku). Organizatorem spotkania był p. Mirosław Andrusiuk Prezes Zarządu ROD im. Płk. Dąbka w Rumi oraz członkowie Zarządu ROD p. Aneta Lasota Skarbnik i p. Jacek Rózga członek Zarządu ROD.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń z zakresu zarządzania ogrodem, właściwej komunikacji z działkowcami, prowadzeniem postępowań inwestycyjnych, a także mniej przyjemnych działań jak wypowiedzenia umów dzierżawy działkowej.

Należy podkreślić, że oba sąsiednie ogrody położone są w różnych gminach mimo niewielkiej odległości od siebie – to różnice we współpracy z podmiotami obsługującymi ogrody, a także instytucjami są ogromne. Chociażby różnice polegające w cenie odpadów z terenu ogrodu, dostawy wody na użytek działkowców, itd. Każdy ogród ma różne problemy z którymi na co dzień się boryka.

Prezesi Zarządów ROD (p. Mirosław Andrusiuk, p. Krystian Kopyciński) zauważają ogromną potrzebę dzielenia się w przyszłości doświadczeniem i praktyką m.in. z zakresu obsługi programu księgowo-finansowego DGCS,  gospodarką śmieciową, a także prowadzonymi inwestycjami na terenie ogrodów.

Ze względu na deszczową pogodę uczestnicy spotkania ograniczeni zostali  do rozmów przy stole. Następne spotkanie odbędzie się w ROD im. W. Sikorskiego, gdzie z przyjemnością oprowadzimy po ogrodzie naszych sąsiednich przyjaciół.    

 

mgr inż. Grzegorz Drozdowski

Sekretarz Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego
im. Władysława Sikorskiego w Gdyni

Galeria