Dzień Działkowca na ROD im. Władysława Sikorskiego w Gdyni

2508.2023

W dniu 19 sierpnia 2023 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Władysława Sikorskiego w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Dnia Działkowca. Uroczystość otworzył Pan Krystian Kopyciński – Prezes Zarządu ROD, który powitał wszystkich zebranych działkowców. Na wstępie odsłuchano Hymn PZD oraz przemówienie Pana Krystiana Kopycińskiego, który podsumował osiągnięcia Zarządu ROD i działkowców w bieżącym roku.

W wystąpieniu nie zabrakło informacji o dużym osiągnięciu jakim było otrzymanie własnego rębaka spalinowego oraz Planu zagospodarowania w ramach grantu zbiorowego na kwotę 100 tyś zł prowadzonego przez Okręg Pomorski PZD w Gdańsku z programu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”, który był realizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kolejnym ważnym osiągnięciem bieżącego roku było wykonanie zadań związanych z remontem drogi głównej i instalacji elektrycznej.

Dodatkowo Prezes Zarządu ROD zapewnił działkowców w swoim przemówieniu, że Zarząd ROD podejmuje i będzie podejmował wszelkie starania by Rodzinny Ogród Działkowy istniał bez żadnych zakłóceń, rozwijał się, by był coraz piękniejszy, coraz lepiej wyposażony w potrzebną infrastrukturę, a także aby działalność Zarządu ROD była widoczna, doceniania i nagradzana przez jednostkę okręgową, krajową i inne organa państwowe. Efektem ciężkiej pracy będzie piękny rodzinny ogród działkowy im. Władysława Sikorskiego w Gdyni.

Na zakończenie przemówienie Prezes Zarządu ROD podziękował wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Zwrócił się także do wszystkich działkowców o dalsze wspieranie ogrodu.

Ogrodowe święto plonów to również okazja do uhonorowania zasłużonych działkowców. Wręczono srebrne i brązowe odznaki „Zasłużonego Działkowca”, odznaki „Za zasługi dla ROD” oraz dyplomy za wzorowe działki, a także podziękowania działkowcom za wkład w rozwój i modernizację Rodzinnego Ogrodu Działkowego.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, część artystyczną otworzył Zespół Instrumentalno-Wokalny „AXEL” z Gdyni, który zagrał dla działkowców z okazji 25 – lecia Jubileuszu działalności artystycznej. Uczestnicy imprezy przy akompaniamencie zespołu bawili się do późnych godzin wieczornych.

W trakcie imprezy działkowcy mieli możliwość skosztowania tradycyjnego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, wypieków ciast z lokalnych cukierni. Również miłośnicy kiełbasek z ogniska odnaleźli swój klimat przy wspólnym ognisku z innymi działkowcami. Natomiast dzieci prowadziły zabawy na dmuchańcu, oraz mogły umalować swoje twarze charakteryzując się do zaprzyjaźnionych postaci z bajek lub gwiazd piłki nożnej.      

Dzień Działkowca w roku bieżącym cieszył dużym zainteresowaniem przez działkowców, którzy tłumnie przychodzili w trakcie jej trwania. Pomimo lejącego się żaru z nieba, Działkowcy prowadzili wspólne biesiadowanie, rozmowy i tańce. Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Królowej i Króla balu, które było częścią integracji między działkowcami". 

mgr inż. Grzegorz Drozdowski
Sekretarz Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego
im. Władysława Sikorskiego w Gdyni

Galeria