Dzień Działkowca w ROD „LOTNISKO” w Gdańsku

3008.2023

Tegoroczną datę świętowania Dnia Działkowca w naszym Ogrodzie wyznaczyliśmy na      19 sierpnia. Ponieważ tradycją stało się, że jest to  impreza plenerowa, jak zwykle przeżywaliśmy emocje dotyczące pogody – będzie deszcz, czy nie. Aura okazała się łaskawa.

Uroczystość otworzył prezes zarządu ROD, Eugeniusz Turzyński, który przywitał zebranych i i życzył wszystkim udanego spotkania. Kolejnym, stałym punktem programu było rozdanie dyplomów za najlepsze ogródki wybrane przez członów Komisji Przeglądowych podczas  dorocznego przeglądu działek. Były gratulacje  i aplauz zebranych.

 

Biesiadowanie, w oczekiwaniu na potrawy z grilla, rozpoczęliśmy od degustacji chleba ze smalcem zagryzanym małosolnymi ogórkami.

 

Nasi dzielni grillmani przy wsparciu pomocników uwijali się przy grillach, aby zaspokoić apetyty, które dopisywały mimo upału. Do wyboru były szaszłyki, karkówka w trzech smakach i różne kiełbaski.

Na stołach gościły też różne rodzaje ciast i napoje pomagające gasić pragnienie w upalny dzień. 

W przerwach pomiędzy rozkoszami stołu braliśmy ochoczy udział  w zabawach i konkursach z nagrodami przygotowanych przez dwoje   

naszych dzielnych, młodych działkowców.

 

Ważnym elementem świętowania były  rozmowy, wymiana doświadczeń, możliwość podzielenia się wspomnieniami i pomysłami na lepsze działanie Ogrodu.

Jak zwykle w życiu, czas świętowania minął szybko, ale mamy nadzieję, że wspomnienie udanej imprezy będzie towarzyszyło nam wszystkim w oczekiwaniu na przyszłoroczne obchody Dnia Działkowca.

 

Eugeniusz Turzyński

Prezes Zarządu ROD "LOTNISKO" w Gdańsku

Galeria