Mieszkańcy Tczewa bawili się na dożynkach

1009.2023

2 września odbyły się XXX Tczewskie Dożynki Działkowe połączone z Okręgowymi Dniami Działkowca na Bulwarze Nadwiślańskim. Od kilku lat impreza odbywa się poza ogródkami działkowymi i adresowana jest do wszystkich mieszkańców miasta. Organizują je wspólnie działkowcy i prezydent Tczewa.

W tym roku jubileusz 40-lecia obchodziły ROD „Nad Wisłą” oraz ROD im. W. Witosa.

Jak co roku działkowcy przygotowali stoiska, aby pokazać swoje plony. Podczas części oficjalnej festynu wręczono aktywnym działkowcom wyróżnienia i odznaczenia Polskiego Związku Działkowców.

Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców przyznał Odznaki „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”: pośmiertnie Marianowi Okapcowi z ROD im. gen. Władysława Sikorskiego oraz Franciszkowi Ziegertowi i Henrykowi Kowalkowskiemu z ROD „Nad Wisłą” w Tczewie. Złote Odznaki ”Zasłużonego Działkowca” otrzymali: Anna Kupczyk oraz Kazimierz Młyński, a Srebrne Odznaki: Katarzyna Wierczyńska oraz Anna Piernicka – wszyscy z ROD Nad Wisłą w Tczewie.

Natomiast prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wręczył nagrody rzeczowe w konkursie Prezydenta Miasta na wzorową działkę miasta Tczewa.

Działki rekreacyjne:

I miejsce – Piotr Gliniecki, ROD im. Jana Kasprowicza,

II miejsce – Teresa i Witold Walczakowie, ROD im. Obrońców Poczty Polskiej,

III miejsce – Sławomir Rychłowski, ROD „Kolejarz”.

Działki rekreacyjno – warzywne:

I miejsce – Hanna i Mirosław Machnikowscy, ROD im. Obrońców Poczty Polskiej,

II miejsce –Marcin Wojewódka, ROD im. J. Kasprowicza,

III miejsce –Dariusz Mania, ROD „Nad Wisłą”.

Źródło: www.wrotatczewa.pl

Dodatkowo wyróżnione zostały dwie działki rekreacyjno- warzywne:

– działka Piotra Frydrychowskiego w ROD „Malinowo”,

– działka Marleny i Marcina Rosińskich w ROD im. gen. Władysława Sikorskiego.

Wyróżniono także dwóch działkowców poza konkursem: Jerzego Grochockiego – seniora działkowca z ROD im. Sambora oraz Romana Kucharskiego – z ROD im. Mikołaja Kopernika (najlepszego pszczelarza wśród działkowców).

Na działkowym festynie nie zabrakło muzyki. Na scenie wystąpiły zespoły: Gdańska Orkiestra Ogrodowa, Kociewska Orkiestra Dęta Torpeda oraz podopieczni Agaty Sowy – uczestnicy warsztatów wokalnych w Centrum Kultury i Sztuki, które porwały zgromadzoną publiczność do świetnej zabawy. Dla najmłodszych Urząd Miejski przygotował tzw. Strefę Malucha oraz dmuchańce, gdzie dzieci mogły bezpiecznie się bawić. Konkurencje sportowe prowadzone były przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Na wszystkich czekała bezpłatna grochówka, popcorn oraz kawa i herbata. KGW Dąbrówka i Szpęgawa przygotowały pyszne ciasta oraz chleb ze smalcem i ogórkiem.

Organizatorami byli Polski Związek Działkowców oraz Urząd Miejski w Tczewie.

Partnerami: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakład Usług Komunalnych

Galeria