Dzień Działkowca w ROD im. Marii Konopnickiej

2509.2023

Dnia 9 września br. w naszym uroczym Ogrodzie Działkowym im. Marii Konopnickiej w Gdańsku Stogach odbył się niezapomniany Dzień Działkowca. To wyjątkowe wydarzenie przypadło na sobotę i przyciągnęło licznych gości, stanowiąc doskonałą okazję do wspólnego świętowania oraz uhonorowania niektórych wyjątkowych działkowców.

Wśród znamienitych gości, którzy uczestniczyli w naszym święcie, mieliśmy zaszczyt przywitać Panią Leonardę Bachar-Kowalską, członka Okręgowego Zarządu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców w Gdańsku.

Nie zabrakło również Beaty Kaczmarskiej, Prezesa Zarządu ROD sąsiedniego Ogrodu im. Tadeusza Kościuszki. Nasza współpraca z sąsiednim ogrodem i więzi sąsiedzkie są niezwykle istotne dla budowania pięknej społeczności działkowej.

Ponadto, wśród zaproszonych gości, gościliśmy Panią Halinę Bogdanowicz, Przewodniczącą Koła Seniorów na Stogach.

Chcielibyśmy także wyrazić wdzięczność naszym Honorowym byłym Prezesom, Panu Waldemarowi Żurawowiczowi i Tadeuszowi Wulczyńskiemu, za ich ogromne zaangażowanie i wkład w rozwijanie naszego Ogrodu Działkowego. To dzięki nim nasz ogród kwitnie i rozwija się w niesamowitym tempie.

Nasz Prezes Zarządu ROD, który przewodniczył uroczystości, z przykrością poinformował, że to jego ostatnie święto, które organizuje jako Prezes. Jego serdeczne słowa powitania i ogłoszenie tej decyzji sprawiły, że to święto nabrało jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

Cieszy nas fakt, że na Dzień Działkowca przybyło 103 działkowców, co jest dowodem na to, jak ważne są dla nas takie spotkania i wspólne chwile. To właśnie dzięki zaangażowaniu i pasji naszych działkowców nasz Ogród Działkowy jest miejscem pełnym życia i aktywności społecznej.

Podczas uroczystości Zarząd ROD nie zapomniał wyróżnić 30 dzierżawców za wzorowe uprawianie swoich działek. To zaszczytne wyróżnienie stanowi dowód na to, że dbamy o nasze ogródki z ogromną starannością i miłością do natury.

Ponadto, 16 działkowców zostało nagrodzonych w konkursie na wypieki ciast, które licznie dostarczyli na nasze święto. To dowód na to, że nasza społeczność jest pełna kreatywności i talentów kulinarnych.

Po oficjalnej części, rozpoczęła się zabawa przy dźwiękach muzyki DJ-a, która trwała aż do późnych godzin nocnych. To był dzień pełen radości, śmiechu i wspólnego świętowania, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Dniu Działkowca i przyczynili się do tego, że to wydarzenie było tak wyjątkowe. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej wspaniałej społeczności działkowej i razem tworzymy nasz piękny Ogród Działkowy im. Marii Konopnickiej w Gdańsku Stogach.

Prezes Zarzadu ROD 

Łukasz Prażnowski

Galeria