Dwa Ogrody wspólne cele. ROD Kościuszki i ROD Konopnickiej w Gdańsku.

2909.2023

 

Ogrody znajdują się w bardzo bliskim sąsiedztwie, działkowcy obu ogrodów to przed wszystkim mieszkańcy pobliskich dzielnic.  Prezesi ogrodów Beata Kaczmarska i Łukasz Prażnowski nie pierwszy raz łączą siły dla dobra obu ogrodów wspólnie dbają o plany związane z pobliskimi terenami ,  współpracują  też pod kątem ekonomicznym,  łączą terminy zamówień usług , przykładem może być zamówienie rębaka. Na przyjazd w jednym terminie do obu ogrodów otrzymujemy lepszą ofertę niż w pojedynkę. Wymieniamy się doświadczeniami, planami związanymi z rozwojem ogrodnictwa.

 

Edukacja najmłodszych, współpraca ze społecznością lokalną temat bliski naszym ogrodom spowodowały, że w ubiegłą sobotę na naszych ogrodach odbyły się warsztaty pszczelarskie dla dzieci i wnuków działkowców jak  również dzieci z pobliskich dzielnic .

 

Pogoda dopisała , słońce skąpało nasze ogrody w ciepłych promieniach słonecznych , a frekwencja była większa niż zakładaliśmy podczas zapisów. Pan pszczelarz opowiedział o pszczołach jaką rolę pełnią w naszych ogrodach i w naszym życiu.

Dzieci mogły przyjrzeć się pszczole z bliska, a także poszukać pszczelej matki w uliku pokazowym. Usłyszeliśmy wiele informacji o życiu pszczół oraz jak o nie dbać i jak zachowywać się w ich towarzystwie. O dziwo okazało się że i my dorośli mamy znikomą wiedzę na temat naszych latających przyjaciół , więc wsłuchaliśmy się w wiedzę przekazywaną przez doświadczonego pszczelarza.

Na koniec były zdjęcia w pasiecznych kapeluszach , degustacja miodu.

 

Czy mamy plany na dalszą współpracę ? oczywiście bo wspólnie można więcej .

 

Prezes ROD im. Tadeusza Kościuszki W Gdańsku Beata Kaczmarska

Prezes ROD im. Marii Konopnickiej w Gdańsku Łukasz Parżnowski

Galeria