Spotkanie opłatkowe w ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie

2712.2023

Tradycją się stało, że w Rodzinnych Ogrodach Działkowych przed Świętami Bożego Narodzenia odbywają się spotkania opłatkowe działkowców.

Takie spotkanie w miesiącu grudniu br. odbyło się w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie. Oprócz działkowców obecni byli zaproszeni goście, Jerzy Śnieg przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyna, Piotr Halagiera Burmistrz Miasta Kwidzyna i Prezesi ROD z kwidzyńskiego Kolegium Prezesów.

Spotkanie opłatkowe było okazją do złożenia sobie wzajemnych życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia i  nadchodzącego  Nowego 2024 roku. A że byli obecni przedstawiciele lokalnego samorządu można było również podyskutować o problemach dotyczących naszych Ogrodów. Życzenia od Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku przekazał Jarosław Parus, wiceprezes Okręgu.

Nie zapomniano również uczcić minutą ciszy tych, którzy już  niestety w smutny sposób opuścili grono działkowców.

W  miłej, świątecznej atmosferze podzielono się opłatkiem, wysłuchano kolęd i spożyto przygotowane przez Działkowe Kolo Gospodyń wigilijne potrawy, w śród których  oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnych pierogów.  

Jarosław Parus

Prezes Zarządu ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie

                                                                                        

Galeria