Czytajcie „działkowca”!

1901.2024

Na rynku jest już najnowszy – lutowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze, oferujące rzetelną i sprawdzoną wiedzę, dobrze przystającą do polskich realiów. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad oraz inspiracje związane z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalnymi kompozycjami lub elementami małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

● Zero waste to nie tylko popularne w ostatnich czasach hasło – w obliczu stale postępujących zmian klimatycznych na świecie, nabiera ono szczególnego znaczenia. Wyjaśniamy na czym polega idea zero waste, przedstawiamy jej pięć podstawowych zasad i doradzamy jak można je realizować w codziennym życiu oraz w ogrodzie!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Nabycie prawa do działki po zmarłym działkowcu przez rodzeństwo lub dalszych krewnych”, „Czynne i bierne prawo wyborcze członków PZD”, „Prawidłowe zawiadomienie o walnym zebraniu”, „Wypowiedzenie umowy dzierżawy działkowej z powodu zignorowanych wezwań zarządu ROD”.

 

● Nikogo nie trzeba przekonywać, że na działkach powinna być stosowana uprawa ekologiczna. W ekologii najwięcej problemów sprawia skuteczna ochrona przed chorobami i szkodnikami, dlatego tak ważny jest właściwy dobór do uprawy odmian o małej wrażliwości lub odpornych na najgroźniejsze choroby. Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany roślin jagodowych, przydatne do uprawy ekologicznej, których uprawa możliwa jest nawet bez ochrony chemicznej.

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Wspomóż walkę o istnienie ROD w planach miejscowych!”, „Komunikat KZ PZD w sprawie przepisów dotyczących cen prądu dla ROD w 2024 r.”, „W ROD w 2024 r. odbędą się walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze”, „Pomoc finansowa PZD dla ROD w 2023 r.”.

 

● Zachęcamy do uprawy warzyw w skrzyniach, które pozwalają na intensywne wykorzystywanie niedużej powierzchni i można w nich uzyskać wysoką produktywność, nawet kilkakrotnie przewyższającą metody tradycyjne! Przedstawiamy wiele innych zalet upraw w skrzyniach. Doradzamy jak je rozplanować i prowadzić. Przedstawiamy też gotowe projekty takich rozwiązań!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – wiosenne cięcie.

● Rozmnażamy z sadzonek krzewy jagodowe.

● Najwcześniejsze wysiewy kwiatów.

● Cytryny odpowiednie do uprawy w pojemnikach.

● Grzyby o właściwościach leczniczych na działkę.

● Polecamy pyszne i zdrowe potrawy z topinamburu!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria