wrotatczewa.pl : "Wojewódzkie dożynki działkowe – w sierpniu w Tczewie"

3004.2014

W sierpniu w Tczewie odbędą się wojewódzkie dożynki działkowe. To forma uhonorowania miasta za bardzo dobrą współpracę z działkowcami.

Taką decyzję podjęły władze wojewódzkie Polskiego Związku Działkowców w Gdańsku. Czesław Smoczyński, prezes okręgu PZD w Gdańsku spotkał się z prezydentem  TczewaMirosławem Pobłockim, aby przekazać tę informację oraz podziękować prezydentowi za dobrą współpracę.  – Takiej współpracy jak z samorządem Tczewa życzylibyśmy dobie z każdym z pomorskich miast – powiedział Cz. Smoczyński.

Prezes Smoczyński pochwalił działania władz Tczewa i tczewskich działkowców zmierzające do otwarcia ogrodów dla mieszkańców – Ogrody to nie własność działkowców, ale całego miasta i powinny być udostępniane. To tereny zielone, a z zieleni trzeba korzystać.

Odznaczenie ”Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców” otrzymał też Mirosław Augustyn,przewodniczący Rady Miejskiej.

Na terenie tczewskich działek odbywają się m.in. zajęcia edukacyjne dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Wigury, działkowcy opiekują się dwoma skwerami w Tczewie, a w ubiegłym roku po raz pierwszy odbyły się ogólnomiejskie dożynki działkowe na niecce czyżykowskiej (do tej pory organizowano je na terenach ROD).

M.M.

Źródło