Krajowy Dzień Działkowca 2014 r.

0809.2014

Blisko 600 działkowców z całej Polski przyjechało w dniu 6 września do Warszawy, by wspólnie świętować kolejne już Krajowe Dni Działkowca. Rok temu nikt nie miał pewności, że działkowcy będą mogli spotkać się ponownie z okazji tego wielkiego święta. Jednak dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich użytkowników działek uchwalona została nowa ustawa o ROD, która jest gwarantem dalszego istnienia ogrodów działkowych w Polsce.

Uroczystego otwarcia Krajowych Dni Działkowca dokonał Prezes PZD Eugeniusz Kondracki, który w pierwszych swoich słowach podziękował działkowcom za aktywność i zaangażowanie, które po raz kolejny okazały się kluczem do wspólnego sukcesu. „Dotychczas osiągnęliśmy bardzo dużo i nikt nie może tego podważyć. To, że możemy być dzisiaj razem i wspólnie świętować też to potwierdza. Mam nadzieję, że tegoroczne Dni Działkowca dodadzą nam sił. Są bowiem  kolejnym potwierdzeniem naszej siły i solidarności, które od zawsze były naszą mocną stroną.  Musimy pamiętać, że wszyscy razem i każdy z nas z osobna przyczyniamy się do tego, by ogrody działkowe zachowane zostały dla przyszłych pokoleń- podkreślał  Prezes PZD.

Zachęcamy do przeczytania pełnej relacji z Krajowego Dnia Działkowca 2014 r.

Krajowy Dziań Działkowca 2014 r.  IMG_0596 Fot. Delegacja Okręgu Gdańskiego PZD wręcza Prezesowi Polskiego Związku Działkowców Bochenek Dożynkowy upieczony przez działkowców z ROD Janowo w Rumi.